ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Депутати можуть знищити позашкільну освіту

До нової редакції Закону України “Про освіту” не включають позашкільну освіту як рівень формальної освіти. Діти втрачають безкоштовні гуртки
Depo.
10 червня 2015 12:36
ФОТО: depo.ua
Депутати можуть знищити позашкільну освіту
Депутати можуть знищити позашкільну освіту

Автори законопроекту, до якого не включили позашкільну освіту як вид формальної освіти, фактично хочуть залишити такі навчальні заклади поза державним фінансуванням, повідомляє Хмельницький.depo.ua з посиланням на сторінку Хмельницького Палацу творчості в Фейсбуці.

Педагоги б'ють на сполох і просять громадскість їх врятувати. Адже, перехід гурткової роботи на комерційну основу, може залишити дітей без уваги педагогів.

"А далі - більше: скорочення робочих місць. І найголовніше - тисячі дітей, які охоплені позашкільною освітою, залишаться без уваги педагогів. Кажуть, що талант потребує допомоги. Хто ж тоді допоможе викохати еліту нашої держави?"- йдеться у колективному публічному зверненні.

Педагоги переконані, що така ситуація може нас повернути в 90-ті роки, коли діти опинилися на вихованні вулиці.

Довідка: Насьогодні 73 тисячі дітей в Хмельницькій області здобувають позашкільну освіту в 73 закладах. Гуртковою роботою в державних і комунальних установах охоплено 60% школярів.
Функціонує майже 5000 гуртків, секцій, творчих об'єднань із різних напрямів позашкільної освіти - художньо-естетичного, науково-технічного, еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого, гуманітарного, фізкультурно-спортивного та ін., в яких працює близько 5 тис. педагогічних працівників.