ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

День третій: Пілоти НАТО й ЗСУ в небі на Хмельниччині працюють у взаємодії (ФОТО, ВІДЕО)

Тривають багатонаціональні навчання "Чисте небо - 2018". Вперше Повітряні Сили 9 країн відпрацьовують завдання комплексно 

Depo.
11 жовтня 2018 09:28
ФОТО: depo.ua

Третій день міжнародних навчань "Чисте небо-2018" закцентували пілоти на злагодженні та відпрацюванні точності радіообміну у повітрі, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією офіцера старокостянтинівської бригади тактичної авіації імені Петра Франка капітана Олександра Петрука.

Ранковий туман зник і на стоянці літаків закипіла робота - зосереджені і знаючі свою справу спеціалісти готували літаки до вильотів, а згодом пілоти зайняли свої місця у кабінах літаючих машин.

Один за одним, згідно планової таблиці польотів, узгодженої до хвилини, літаки піднімались у небо. Основна задача зміни - влагодження та відпрацювання точності радіообміну у повітрі.

"Цікаво було спостерігати за техніками американських бортів. Перед вильотом нашого літака технік веде радіообмін з пілотом, узгоджуючи параметри бойової машини і виконуючи вказівки один одного. У американців – те ж саме, тільки мовою жестів. Тож американський технік перед тим, як випустити літак у політ виконує своєрідний "танок з жестами," - ділиться емоціями капітан.

Повітряні Сили НАТО й ЗСУ відпрацьовують завдання комплексно - всіма родами військ. Такий алгоритм давно ввійшов у норму, адже чітка взаємодія між родами та видами Збройних Сил в умовах сучасної війни відіграє визначальну роль.

Нагадаємо, й напередодні на зміні радіообмін між пілотами вівся англійською мовою, оскільки у міжнародних вимогах щодо виконання польотів вказана саме вона. Екіпажі у небі були на паритетних засадах - американські пілоти вперше літали у нашій льотній зоні, а українські вперше вели радіообмін англійською.

Впродовж двох тижнів близько 700 військовослужбовців країн-учасниць "Чистого неба - 2018" тренуватимуть ефективне управління й контроль обстановки, здобудуть досвід у пошуково-рятувальних операціях, аеромедичній евакуації, а також відпрацюють низку питань із забезпечення кіберзахисту.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook