День десятий: Як "Чисте небо - 2018" забезпечують наземні служби (ФОТО)

"Перемога у повітрі кується на землі" - таке гасло часто можна побачити у приміщеннях, де господарюють техніки

У десятий день перебігу міжнаціональних навчань "Чисте Небо - 2018" фіцер бригади тактичної авіації імені Петра Франка капітан Олександр Петрук вирішив розповісти про армійців, котрі заслужили слова поваги не у небі, повідомляє Depo.Хмельницький.

Окрім льотного складу до України прибули наземні спеціалісти з країн учасниць навчань: інженерно-технічні працівники; пошуково-рятувальні команди; підрозділи охорони; аеромедичної евакуації; авіаційні навідники та інші фахівці.

"Авіаційні техніки, механіки та спеціалісти - про їхній військовий побут пишуть рідко, але це та, майже невидима, але така необхідна у бойовій авіації рать. Завдячуючи їхній кропіткій роботі літаки готуються до вильотів і піднімаються у небо, - каже Олександр Петрук. - На їхніх плечах - тягар обслуговування авіаційної техніки. Їхні руки заправляють літаки паливом, спеціальними рідинами та сумішами. Завдячуючи їм у електронні системи літаків вводяться різноманітні програми. Вони після вильоту знають, що літак робив у повітрі і про що розмовляли льотчики."

Загалом, він їх називає наземними господарями літаків.

З початку навчань, українські техніки з краплею добрих заздрощів дивились на простоту роботи заокеанських колег. У американських техніків усі процеси відбуваються з мінімальними затратами людського ресурсу - багато машин, допоміжної техніки та електроніки.

В українських армійців теж машини, але багато чого робиться вручну. Відчувається тягар "союзного спадку" і, напевно, дефіцит коштів у держави на модернізацію.

Але американські колеги у легкому, але приємному шоці від наших спеціалістів. Мається на увазі те, що немолоду вже техніку вони утримують у прекрасному технічному стані.

Технічне братерство дається взнаки. Наші їм - Good morning!, а їхні нашим - Доброго ранку! Обмін шевронами, спільні фото та нині модне селфі - у порядку речей.

"Чисте небо - 2018" - наймасштабніші міжнародні авіаційні навчання, на які прибули майже сімсот військовослужбовців з США, Румунії, Польщі, Королівства Бельгії, Королівства Данії, Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, королівства Нідерландів, Естонської Республіки та України.

Взагалі, 18 жовтня на базі військового аеродрому бригади тактичної авіації імені Петра Франка, сьогодні відбулась льотна зміна - екіпажі відпрацьовували спільні дії.

Відповідно до завдань, визначених на день, у небо здійнялись усі типи літаків, залучених до проведення навчань. У повітрі відбувалось вдосконалення виконання спільних завдань по протидії противнику.

Нагадаємо, з 8 жовтня українські військові авіатори разом з іноземними колегами спільно планують та управляють повітряними місіями та виконують завдання з силами НАТО в об'єднаному середовищі.

Навчання відбуваються головним чином на авіабазі у Старокостянтинові Хмельницької області, а також на інших аеродромах, переважно у західній частині України і на території Польщі та Румунії.

16 жовтня сталося падіння винищувача Су-27УБІМ на Вінниччині. Під час трагедії загинув міжнародний екіпаж авіанавчань "Чисте небо - 2018".

Загинув екіпаж у складі: командира бригади в Озерному Житомирського району, військовий пілот І класу, полковника Івана Петренка та пілота 194-ї бойової ескадрильї Каліфорнійської повітряної національної гвардії.

У зв'язку із авіакатастрофою командування Повітряних сил ЗСУ вирішило не проводитизаплановані за участі ЗМІ заходи на обох аеродромах, проте міжнаціональні навчання "Чисте небо - 2018" продовжуються.

Українські та американські авіатори приспустили прапори в пам'ять про полеглих колег.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький