UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

COVID - так називається один з видів оси-наїзника, яку відкрили мексиканські зоологи

Під час тривалого карантину, який був оголошений через пандемію коронавірусної інфекції, мексиканські зоологи відкрили й описали новий вид паразитарної оси-наїзника і дали комасі назву Stethantix covida

COVID - так називається один з видів оси…

Про це пишуть у журналі ZooKeys, передає Depo.Хмельницький.

Нацковці Андрій Халаїм і Енріке Руїз Канчіно з автономного університету Тамауліпас в Мексиці описали п'ять нових видів ос Дарвіна. Найменшу з них було виявлено ​​в період карантину. Видовий епітет оси "covida" — це неприємне нагадування про пандемію вірусної інфекції COVID-19, яка на цей момент забрала вже понад мільйон людських життів в усьому світі.

Новий вид відрізняється від інших представників роду Stethantix, зокрема невеликим розміром. Довжина тіла оси становить 3,5 міліметра, а довжина переднього крила 2,8 міліметра. Як і інші, близькі їй види, оса ймовірно паразитує на жуках із сімейств довгоносиків і блестянок.

Мешкає комаха у Центральній Америці та зустрічається практично по всій території Мексики і Гватемали.

Оси Дарвіна — комахи-паразити, які зазвичай відкладають свої яйця всередину або на поверхню личинок інших видів — метеликів, жуків, мурах і деяких інших, — щоб забезпечити своєму потомству запас свіжого корму. Сімейство паразитарних ос відомо також під назвою їздці-іхневмоніди та пов'язане з ім'ям Чарльза Дарвіна.

Саме він в 1860-му році у своєму листі колезі ботаніку Ейсе Грею так відгукувався про вперше побачених їм комахах: "Я не можу переконати себе, що благий і всемогутній Бог міг навмисне створити їздців-іхневмонід із явним наміром, щоб вони харчувалися всередині тіла живих гусениць". За словами дослідників, ця фраза передає настрій, із яким людство ставиться до нині бурхливої ​​пандемії, і саме тому оса отримала таку назву.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"