COVID-19 на Хмельниччині уже "з'їв" майже 31 млн грн з місцевих бюджетів
Аби забезпечити лікарів та лікувальні заклади усім необхідним для попередження й лікування коронавірусу, тягар матеріальних витрат взяли на себе місцеві ради
Місцеві бюджети громад області продовжують "страждати" від коронавірусу, передає Depo.Хмельницький.
Як розповідає регіональний консультант із бюджетних питань АМУ Юрій Гриневич, медична сфера виявилась неготовою до світової пандемії. Тож, аби забезпечити лікарів та лікувальні заклади усім необхідним, тягар матеріальних витрат взяли на себе місцеві ради. Вони активно виділяють кошти на обладнання, медикаменти, засоби індивідуального захисту для медиків та муніципальні доплати для тих, хто протидіє коронавірусу у їх громадах.
За підсумками трьох місяців (з лютого по травень) члени Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України запланували витратити на заходи із запобігання поширенню COVID-19 37 млн 397 тис. грн.
"Закономірно, що найбільші суми можуть виділити міста обласного значення: Хмельницький – трохи більше 26 млн грн, Старокостянтинів – 4 млн грн, Кам’янець-Подільський – більше 2 млн грн, Шепетівка – 620 тис. грн, – зауважує Юрій Гриневич. – Великі ОТГ краю теж активно перерозподіляють кошти: Городоцька ОТГ – 1,3 млн грн, Волочиська ОТГ – понад 900 тис. грн, Чемеровецька ОТГ – майже 400 тис. грн.
На медзакупівлі міста та громади Хмельниччини (станом на початок травня) уже витратили 30 млн 866 тис. грн із запланованого.
"Асоціація міст України вкрай стурбована надзвичайною ситуацією, що склалася в країні у зв'язку з поширенням коронавірусу COVID-19. Враховуючи тенденцію поширення інфекції у експоненціальнному зростанні, на медичні заклади значним тягарем лягає навантаження з надання медичної допомоги великій кількості хворих на коронавірусну інфекцію COVID-19, для лікування яких необхідно мати у достатній кількості кадрові та матеріальні ресурси" - підкреслює експерт.
Крім того, громади змушені економити. До прикладу, міський голова Хмельницького Олександр Симчишин зазначав, що у місті є падіння сплат по єдиному податку, землі, нерухомості, ПДФО, тож лише за квітень міська казна витралила близько 40 млн грн. А місцевий бюджет туристичного Кам’янця-Подільського за перший квартал року недоотримав 24 млн грн.
В АМУ переконані, що спільними зусиллями органів державної влади та органів місцевого самоврядування надзвичайна ситуація міжнародного значення з коронавірусною хворобою (COVID-19) в Україні може бути подолана вчасно та з мінімальними затратами.
Нагадаємо, тим часом в Хмельницькій ОДА визначилися із наступними кроками щодо пом'якшення карантину в області.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький