Цьогоріч на Хмельниччині захворіло на кір у сто разів більше краян ніж торік

Найбільш ураженою є вікова група дітей до одного року

Поточний рік став роком чергового періодичного підйому захворюваності на кір, інформують в лабораторному центрі МОЗ області, передає Depo.Хмельницький.

В першому півріччі зареєстровано 527 випадків кору (за аналогічний період минулого року - 5 випадків); показник захворюваності на 100 тис. населення склав 41,1, що відповідає високому рівню інтенсивності епідпроцесу.

Серед захворілих 228 дорослих, інтенсивний показник дорівнює 21,8 та 299 дітей, показник - 125,3, тобто епідпроцес підтримується, в основному, за рахунок дитячого населення.

Найбільш уражена вікова група дітей до 1 року, де інтенсивний показник перевищує загальний у 7 разів. У дорослих у віковій групі: 18-29 років захворіла 121 особа; у віковій групі 30 і старші - 107 осіб.

Помісячно захворюваність розподілилась наступним чином:

січень - 31 випадок
лютий - 77 випадків
березень - 41 випадок
квітень - 122 випадки
травень - 118 випадків
червень - 138 випадків

Захворюваність поширилась по всіх регіонах області. Гайбільш неблагополучними є Волочиський, Деражнянський, Старосинявський, Полонський та Красилівський райони, де показники захворюваності перевищують середньо-обласний в 1,7 - 2,3 рази.

Із 527 захворілих у 351 особи діагноз "кір" був підтверджений лабораторно; госпіталізовано - 433 хворих; летальних випадків не зареєстровано.

За даними медиків, серед 527 захворілих - 222 щеплені проти кору, у тому числі 74 - одноразово та 148 - дворазово; питома вага щеплених серед захворілих складає 42,1%.

Є й недоліки в проведенні планової імунізації населення. В області існує певний прошарок неімунних осіб, за рахунок яких захворюваність може поширюватись далі.

На сьогодні, встановлений етіологічний чинник, який спричинив підйом захворюваності на Хмельниччині - це вірус кору ВЗ, який був ізольований із сечі хворого із Полонського району. Вірус ВЗ прийшов до України з Європейського регіону.

У вогнищах кору проводяться протиепідемічні заходи. При епідрозслідуванні встановлено 112 джерел збудника інфекції; сформовано 63 сімейних вогнищ (по 2 випадки в кожному) та 3 вогнища (по 3 випадки в кожному).

Нагадаємо, захворюваність на кір має хвилеподібну тенденцію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький