Цьогоріч на 160 підприємствах Хмельниччини платили зарплату з порушеннями

В області побільшало й стараннями інспекторів-фіскалів фізичних осіб - підприємців

Про це інформують в ГУ ДФС області, повідомляє Depo.Хмельницький.

Впродовж поточного року за результатами контрольно-перевірочної роботи у 160 суб'єктів підприємницької діяльності виявлено виплату заробітної плати та інших доходів з порушенням вимог податкового законодавства.

За результатами перевірок донараховано майже 25 мільйонів гривень, з яких до бюджету надійшло 15 мільйонів гривень, у тому числі єдиного соціального внеску - 3,4 мільйона гривень.

Основними порушеннями виявленими під час перевірок є: заниження бази нарахування єдиного внеску та утримані, але не перераховані суми ПДФО та/або військового збору до бюджету.

У 2018 році зареєстровано 9685 фізичних осіб - підприємців, що становить 27,3% від загальної кількості новостворених фізичних осіб-підприємців.

"Надважливо розуміти, що трудова діяльність на неофіційну працю перекриває шлях до соціальної захищеності, адже усна домовленість з роботодавцем жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне," - наголошує заступник начальника головного управління ДФС у Хмельницькій області Тетяна Процюк.

Фіскали переконливо рекомендують роботодавцям області працювати у правовому полі та не допускати "тіньової" зайнятості. Легалізація населення, це вимога сьогодення та загальна проблема всього суспільства, тому і вирішувати її слід спільними зусиллями. Через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, що знекровлює бюджет держави та перешкоджає фінансуванню програм розвитку України.

Нагадаємо, з Нового року зростуть штрафи за неправильно оформлених працівників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький