ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Ціннова осінь: здорожчає сало, сир, овочі, хліб

Експерти прогнозують підвищення цін на "ходові" продукти

Depo.
11 вересня 2017 14:21
ФОТО: depo.ua

З-поміж продуктів, які "додадуть" у ціні найбільше здорожчає сало - до 20%, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Сегодня".

Експерти в один голос стверджують, що вартість майже всіх ходових продуктів восени буде рости.

За словами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, ціна на сало підвищиться, але не набагато. Найближчим часом його вартість зросте на 2-3 грн, але серйозного подорожчання вже не буде.

Менш оптимістичний прогноз у економіста Олександра Охріменка.

"Сало подорожчає до 20%. Є сезонна закономірність: чим холодніше, тим дорожче сало", - каже він.

Різняться у фахівців думки і щодо курятини. Дорошенко вважає, що м'ясо курки подорожчає на кілька гривень до кінця року в зв'язку з відсутністю конкуренції на ринку. Охріменко же каже, що ціни на курятину не виростуть. Але тільки в тому випадку, якщо не збільшиться експорт. В іншому випадку курятина все-таки подорожчає до 10%.

Відносно цін на хліб експерти одностайні: до кінця року він подорожчає до 10%, але не вище. Його вартість підвищиться до 13,2 грн.

"Урожай зернових в цьому році більш ніж достатній, а тому істотного подорожчання не передбачається", – говорить Олександр Охрименко.

Крім того, за його словами, найдешевше на початку осені буде коштувати картопля.

"Вартість картоплі у вересні може навіть впасти на 10-15%. Це пов'язано зі збором і достатнім урожаєм. Але з настанням холодів картопля почне знову зростати в ціні", - розповідає нам експерт.

З такою тенденцією згоден і Олексій Дорошенко: "Кілограм картоплі в минулому році коштував близько 5 грн, а нині вже 7 грн. До кінця року його вартість підніметься до 20%".

На його думку, таке зростання цін торкнеться і інших овочів: капусти, салату, помідорів, огірків і цибулі.

А ось ціни на тверді сири майже не виростуть - позначиться конкуренція з голландськими і польськими виробниками. Але з огляду на невелике осіннє подорожчання цього продукту в Європі, у нас його вартість теж трохи підніметься – з 160 грн до 170 грн за кілограм.

Нагадаємо, різко здорожчає й електроенергія - до 30- 40%.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері