Чверть мільярда в руках хмельницьких нардепів та чому Обама має заздрити Герезі

Аналіз е-декларацій народних обранців від Хмельниччини дає змогу виборцям ближче пізнати своїх "слуг"
Depo.
3 листопада 2016 13:10
ФОТО: depo.ua
Чверть мільярда в руках хмельницьких нардепів та чому Обама має заздрити Герезі
Чверть мільярда в руках хмельницьких нардепів та чому Обама має заздрити Герезі

Впровадження електронного декларування дало змогу українцям врешті поглянути на чиновників та можновладців без рожевих окулярів. Не лише сусідні держави шоковані статками українських "власть імущих", всередині країни теж назріває бунт. Усі знали, що депутати - народ небідний, але реальність виявилася жорстокішою, ніж хто міг собі уявити.

Depo.Хмельницький спробував проаналізувати, що ж задекларували народні обранці від Хмельниччини.

Олександр Герега

Одним з найбагатших обранців у парламенті, та, без сумніву, найбагатшим серед хмельницьких нардепів є Олександр Герега. В оприлюдненій декларації  нардеп показав 34 земельні ділянки та десятки підприємств, чотири з них – на островах.

Статкам родини власника мережі гіпермаркетів "Епіцентр" і не тільки може позаздрити навіть американський президент. Президент США Барак Обама та його дружина Мішель у 2015 році заробили трохи більше 436 тисяч доларів, або 11,182 млн. гривень по курсу НБУ. Тоді як родина Герег минулого року стала багатшою на 13 з гаком мільйонів гривень.

Їздять Гереги на "Порше" та "БМВ", мають десятки фірм та підприємств у Україні та по всьому світу, більше півмільйона гектарів землі, будинки та квартири в Іспанії, Києві, Борисполі та на малій Батьківщині. Ну, і куди ж без ювелірних прикрас, антикваріату, швейцарських годинників та коштовних картин.

Віктор Бондар

Декларація нардепа Бондара виявила його любов до прекрасного. Він виявився великим шанувальником картин, дорогих годинників і американських грошей.

У родини Бондарів у власності є 12 колекцій картин різних художників, а кількість усіх творів сягає восьми десятків. Ще й мають колекцію дорогоцінних ікон (17 штук). Бронзовий камінний годинник першої половини XIX століття, підлоговий годинник 1760 року, настільний годинник з червоного дерева 1780 року, нідерландський настінний годинник "Zaanse Hangklok". Є у "слуги народного" 9 наручних годинників (сім з яких швейцарської фірми "Breguet"), у дружини – лише три,  проте усі вони інкрустовані дорогоцінним камінням.

Прибутки нардепа за минулий рік  – це лише 80 тисяч гривень зарплати. А от його дружина отримала 3 мільйони 380 тисяч гривень доходу від підприємницької діяльності.

Нардеп зберігає готівкою півтора мільйони доларів США та 840 тисяч гривень та має на рахунках 278 тисяч євро та 381 тисяч гривень. У дружини – 1 млн. 720 тисяч грн. та 57 тис. доларів готівки.

Віктор Бондар є власником 50% ТОВ "Будінформ".

Сергій Лабазюк

Власником 11 фірм та 12 з половиною мільйонів гривень є народний депутат, а в минулому - підприємець з Волочиська Сергій Лабазюк.

Пересувається на двох авто - LAND ROVER, 2011 року випуску і MERCEDES-BENZ, 2011 року випуску. 

Дохід нардепа складається з  78,2 тис.грн. заробітної плати, компенсації вартості винайму готельного номера, відповідно до частини першої статті 35 та частини четвертої статті 32 Закону України Про статус народного депутата України – 167,9 тис. грн, відшкодуванням витрат, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень відповідно до частини четвертої статті 32 Закону України Про статус народного депутата України – 80,5 тис. грн, доходу від відчуження рухомого майна ( крім цінних паперів та корпоративних прав) – 4,8 млн. грн.

Не бідує й дружина обранця Віолетта, яка володіє двома житловими будинками на 660 кв. м у Розсоші під Хмельницьким і 348 кв. м у Хмельницькому, чотирма земельними ділянками загальною площею понад 5 тис. кв. м.

Також жінка кермує "BMW X6", 2012 року випуску, має зареєстрований товарний знак для товарів і послуг за номером 152921, тримає на руках 2,5 млн. грн.

Олександр Ксенжук

Колишній голова пробірної служби України нардеп Олександр Ксенжук велику частину заощаджень ( більше 5 мільйонів гривень) тримає у дорогоцінних металах.

Його родина складається з двох осіб – він і дружина. Разом вони торік заробили трохи більше півтора мільйони гривень. Левова часта прибутків склав дохід від відчуження рухомого майна – 1386000 тисяч гривень.

Є у Ксенжука в Хмельницькому будинок в 216 квадратів і гараж у 20 з лишнім. Окрім того в Пашківцях у нього 1006 квадратних метрів "інших будівель".

Що ж до земельних наділів, то в загальному у родини 46 з гаком гектарів у Хмельницькому, Пашківцях, Олешині та Колодіївці на Кам'янеччині,

З транспортними засобами у нардепа теж все "склалося": легковики – "Audi", "Daewoo", "BMW", "Mercedes-Benz"; вантажні – ГАЗ, ЗИЛ та шість причепів різного ґатунку.

Володимир Мельниченко

Не пасе задніх і нардеп з Кам'янця-Подільського Володимир Мельниченко. Має велику родину і немалі статки. У нардепа, його дружини, мами та доньки є 6 квартир, стільки ж будинків, 17 земельних ділянок, комплекс будівель у Нігині, нежитлові приміщення, та ще декілька приміщення у спільній власності.

Мати обранця примудрилася при отриманих протягом року 14 306 гривень пенсії бути власницею 4 будинків та двох автомобілів "Тойота".

Автопарк у родини теж величенький. Крім "Land Cruiser", 3 автобусів, причіпу, "Байлінеру", "маминих" "Тойот", ще є "Шевроле" та "Лексус" дружини, "Audi Q5" та катер "BRP" доньки.

Є у родини Володимира Мельниченка більше півтора мільйони готівкової гривні, 160 тисяч доларів і 40 тисяч євро. Ще 300 тисяч гривень в іпотеці.

Андрій Шинькович

Декларація соратника Олександра Гереги нардепа Шиньковича є порівняно скромною на фоні попередніх обранців. Дружина Шиньковича володіє земельною ділянкою площею 120 "квадратів", та їздить на автомобілі Тойота Корола 2012 року.

У власності народного депутата - квартира у столиці і кімната в Києві, два автомобіля - "Міцубісі Паджеро" 2012 року і "Фольксваген Гольф" 1988 року.

Заробив нардеп майже 80 тисяч гривень заробітної плати, дружина - майже 25 тисяч. "Під подушкою" тримає чверть мільйона доларів, півмільйона гривень та три тисячі євро.

Сергій Мельник

Колишній мер Хмельницького і народний депутат Сергій Мельник схоже, живе, за рахунок дружини, адже задекларував у 7 разів менший дохід ніж у неї.

Є в Мельника земельна ділянка 23,5 тисячі квадратних метри в Маломолинцях, гараж та квартира. В його дружини в Хмельницькому є недобудований будинок, загальною площею 417,3 квадратних метри.

Окрім "Audi A6", є  ще одна автівка "Mitsubishi Outlander", яка належить, скоріше за все, сину нардепа – Юрію Мельнику.

Сергій Іванович навіть має акції ПАТ "Укрелектроапарат" та 0,12% КСП "Бужок".

Його дружина є власником ПП "Еверслі" та ПП "Ринок "Дарсон".

Разом Мельники заробили трохи більше 600 тисяч гривень, у готівці мають ще 400 тисяч гривень.

Роман Мацола

Нардеп Мацола довірив українським банкам лише заощадження у гривні - на рахунках обранця - майже 7 мільйонів українських грошей. Валюту - а це майже півмільйона "зелених" - Мацола тримає при собі. 

Його родина складається з дружини та сина і доньки. У їх власності квартира в 200 "квадратів" у Львові, гараж у 15,3 "квадрати" та земельна ділянка – все записане на самого нардепа.

У дружини є Nissan 2010 року випуску.

З-поміж нематеріальних активів – промисловий зразок пляшки, три знаки для товарів і послуг "Карпатська роса", "Дорошенко" та "Фруктовий карнавал".

А ще Роман Мацола займається громадською роботою, а його дружина Наталія безоплатно керує ОСББ "Люкс ПЛЮС".