Чотирилапі "копи" на Хмельниччині тепер мають власний шпиталь (ФОТО, ВІДЕО)

Поліцейські кінологи обладнали на своїй базі перший в Україні ветеринарний кабінет і пересувний шпиталь для службових собак

Про це інформують в СК ГУНП області, передає Depo.Хмельницький.

На базі кінологічного центру ГУНП в Хмельницькій області відкрився сучасний ветеринарний кабінет для обслуговування службових собак та пересувний шпиталь для чотирилапих з операційною.

Кабінет обладнаний не лише оглядовою кімнатою, а й операційним столом і спеціальним УЗД-апаратом. Це дозволяє оглядати та лікувати службових собак прямо на базі без зайвого стресу для них.

Поки що проводити диспансеризацію пухнастих службовців хмельницьким кінологам допомагає заслужений ветеринарний лікар України, професор Кирило Чумаков. Але згодом поліцейські кінологи робитимуть це самостійно.

Як розповів заступник начальника ГУНП Вадим Матвійчук, з одним із провідних вищих навчальних закладів області, який спеціалізується на ветеринарній медицині, досягнуто домовленостей про створення спеціального факультету, де кінологи з правоохоронних структур зможуть здобути відповідні знання та освіту, щоб мати змогу надавати своїм незвичайним напарникам професійну невідкладну допомогу у разі потреби.

Професор Кирило Чумаков зазначив, що кінологічний центр хмельницької поліції поки єдиний в Україні серед подібних поліцейських центрів, де створені такі умови для огляду та лікування собак. Також заслужений ветлікар України розповів, що незабаром він разом з кінологами вирушать на схід, щоб у воєнних умовах випробувати можливості пересувного шпиталю та операційної. Там кінологи та лікар планують провести медичний огляд службових собак, які разом з поліцейськими несуть службу в зоні ООС.

Нагадаємо, у Кам'янці-Подільському поліцейських-кінологів планують навчати ветеринарної медицини.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook