UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чотири підприємства Хмельниччини не підлягають приватизації

Уряд затвердив і передав до Верховної Ради перелік 219 підприємств, заборонених до приватизації

Чотири підприємства Хмельниччини не підл…
Фото Главком

Уряд погодив законопроект "Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації". Після підписання Прем’єр-міністром України Олексієм Гончаруком відповідний законопроект №2831 зареєстровано у Верховній Раді України, передає Depo.Хмельницький.

Всі об’єкти списку проходили глибокий аналіз та виносились до обговорення з профільними центральними органами виконавчої влади. Загалом до переліку увійшли 3 групи об’єктів:

– акціонерні товариства, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою, ніж 50 відсотків + 1 акція та не підлягає приватизації  - 9 підприємств;

– акціонерні товариства, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100 відсотків, державні унітарні та казенні підприємства, що не підлягають приватизації - 101 підприємство;

– об’єкти культури та спорту, що не підлягають приватизації - 109 підприємств.

У списку з 219 підприємств є й чотири з Хмельниччини:

– Державне підприємство "Шепетівський ремонтний завод";

– Державне підприємство "Новатор";

– Державне підприємство "Красилівський агрегатний завод";

– Національний історико-архітектурний заповідник "Кам’янець".

Є й важливе уточнення щодо майбутнього підприємств, доля державних акцій в яких зараз складає 100%: у  разі прийняття рішення про зменшення частки корпоративних прав, що належать державі у статутному капіталі акціонерних товариств, а також при перетворенні державних унітарних підприємств в акціонерні товариства, частка корпоративних прав, що належать державі у статутному капіталі таких товариств, не може бути меншою ніж 50 відсотків + 1 акція та не підлягає приватизації.

Використовувались три головних критерії держпідприємств для формування списку стратегічних об’єктів, заборонених до приватизації: підприємства, що забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави; такі, що є природними монополіями; такі, діяльність яких має критично важливе значення для суспільства.

Нагадаємо, восени Кабінет міністрів вирішив приватизувати 76 державних підприємств, серед яких - десяток підприємств на Хмельниччині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"