UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині ліквідовують нещодавно створені госпітальні округи

До кінця листопада, за проєктом Кабміну, в області буде єдиний округ із опорними лікарнями

На Хмельниччині ліквідовують нещодавно с…

Про це йшлося на колегії Хмельницької облдержадміністрації, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу ОДА.

Майже два роки тому в області створили три госпітальні округи. У Хмельницькому госпітальному окрузі, куди увійшли обласний центр та 10 районів з чисельністю населення 663,3 тис. жителів, попередньо передба­чалося функціонування багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня у Хмельницькій міській лікарні та 5 аналогічних І рівня на базі Воло­иської, Летичівської, Старокостянтинівської, Красилівської, Городоцької ЦРЛ.

У Кам’янець-Подільському окрузі (м. Кам’янець-Подільський та 5 райо­нів з чисельністю населення 317,6 тис. жителів) планувалася функціонування лікарні ІІ рівня на базі Кам’янець-Подільської міської лікарні та 3 - І рівня на базі Кам’я­нець-Подільської, Дунаєвецької, Чемеровецької ЦРЛ.

У Шепетівському окрузі (міста Нетішин, Славута, Шепетівка та 5 районів із чисельністю 290,4 тис. жителів) було передбачено функціонування багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня на базі Шепетівської ЦРЛ та 3  І рівня на базі Славутської, Ізяславської ЦРЛ та Нетішинської спеціалізованої медико-санітарної частини.

Госпітальні ради госпітальних округів працювали протягом 2017-2018 років і загалом підтримали пропозиції щодо формату роботи закладів охорони здоров’я у госпітальних округах.

Однак проєктом Агенції США з міжнародного розвитку USAID "Під­тримка реформи охорони здоров’я" за Методологією визначення БЛІЛ для стратегіч­ного планування госпітальних округів та відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 № 932 і наказу МОЗ України від 19.10.2018 № 1881 визначено доцільними усього 7 перспективних багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування в області: 4 - ІІ рівня та усього 3 – І рівня.

Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Яків Цуглевич повідомив, що цим проєктом передбачено визначення статусу БЛІЛ, оскільки тільки ці за­клади можуть претендувати на державну підтримку на модернізацію та залу­чення інвестицій. Наразі така позиція підтверджується програмою Уряду за Методикою моделювання мереж надання публічних послуг. Це моделювання наразі не завершено, вживаються заходи щодо збереження всіх закладів для за­безпечення доступності спеціалізованої медичної допо­моги мешканцям області.

Яків Цуглевич наголосив, що вже зараз необхідно вживати заходів щодо впорядкування структури, потужності, штатів, будівель закладів.

На 01 жовтня цього року ліжковий фонд закладів охорони здоров’я вторинного рівня потужністю 5951 ліжко становить у районах 45,1 на 10 тис. населення, містах – 50,7. Кількість ліжок за цей період року зменши­лася усього на 39, з них 15 – у Городоцькій та 10 – Хмельницькій ЦРЛ.

Показник більше 50 на 10 тис. населення мають м. Хмельницький (зумов­лений роботою міських закладів, які працюють на область – дитячої та інфекційної лікарень і перинатального центру), Кам’янець-Подільський район (з 2 районними лікарнями), Старосинявська та Віньковецька ЦРЛ, Шепетів­ський район (з Грицівською районною та Шепетівською заліз­ничною лікар­нями).

У всіх районних лікарнях середній термін лікування перебільшений: більше 10 днів при обласному 8,9.

Показник роботи ліжок при нормативному 255 становить по районах 237,5, містах – 222,9, що свідчить про надмірність ліжкового фонду. Норматив виконано лише у Білогірській та Ярмолинецькій ЦРЛ. Низький рівень роботи ліжок у Кам’янець-Подільських ЦРЛ (202) та міській лікарні (209), Летичів­ській (246), Новоушицькій (227), Ізяславській (228), Теофіполь­ській (229) ЦРЛ.

Яків Цуглевич додає, що наразі перед закладами охорони здоров’я вторинного рівня стоїть низка завдань щодо їх імплементації у програму медичних гарантій з урахуванням зазначених аспектів, а також впровадження фахових змін, а трансформація системи охорони здоров’я, яка зараз відбувається, дасть шанс справжнім професіоналам на професійне зростання та достойний офіційний дохід від держави.

Структуру ж єдиного округу мають затвердити в Міністерстві охорони здоров’я до кінця листопада.

Нагадаємо, що навесні 2017 року в області створено три госпітальних округи: Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Шепетівський. У Хмельницький госпітальний округ увійшли обласний центр та 10 районів з чисельністю населення 663,3 тисячі жителів. У Кам’янець-Подільський округ увійшли місто Кам’янець-Подільський та 5 районів з чисельністю населення 317,6 тисячі жителів. У Шепетівському окрузі - міста Нетішин, Славута, Шепетівка та 5 районів із чисельністю 290,4 тисячі жителів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme