Чому вчаться хмельницькі спецпризначенці на Advance за класифікацією НАТО
Під керівництвом українських, литовських і американських військових інструкторів армійці вдосконалюють свою майстерність і навички у тактичній медицині, тактиці дій при безпосередньому зіткненні з противником у різних типах місцевості, спеціальній розвідці, вогневій, спеціальній підготовці
На Хмельниччині ось уже другий місяць гаряче для спецпризначенців. У 8 окремому полку спеціального призначення ССО ЗСУ триває підвищений курс підготовки – Advance за класифікацією НАТО.
Сьогодні армійці-розвідники вправляються у тактиці в умовах міської місцевості. Багатоповерхова закинута споруда стала "полем бою" для вишколу. Завдання – перевірити кожну кімнату чи немає тут людей, зброї, вибухівки чи якого іншого схрону. Перед кожною практичною вправою українські та натівські інструктори в навчальному класі проводять брифінг, розповідають що і як робити правильно та з максимальною ефективністю. Потому – знову "розбір польотів": в деталях вивчають свої дії, помилки, і знову – "в поле" разом з інструкторами.
"Як говорять наші союзники, в них є такий вислів, step by step – поступово, крок за кроком, – каже інструктор ССО ЗСУ. – Спочатку в нас йде теорія, потім прості заняття, пізніше вони ускладнюються-ускладнюються-ускладнюються..." Про бійців каже, що бачить їхнє бажання працювати, бачить мотивацію, готовність вдосконалюватися.
Військові переймають досвід передових методик спецпризначенців, які використовують кращі армії НАТО. Ефективні навички та вміння відпрацьовані до автоматизму в поєднанні з хорошою фізичною, психологічною підготовкою – такий бажаний результат співпраці у класах та в полі. Воїни-розвідники під керівництвом українських, литовських і американських військових інструкторів вдосконалюють свою майстерність і навички у тактичній медицині, тактиці дій при безпосередньому зіткненні з противником у різних типах місцевості, спеціальній розвідці, вогневій, спеціальній підготовці.
Як розповідає спецназівець з позивним "Боксер", група має бути одним цілісним механізмом, як вода – вона ллється суцільним потоком, так само й група вливається одночасно у виконання бойового завдання, яке б воно не було.
До розмов з журналістами іноземні військові не долучаються – зберігають завісу таємниці. Українські інструктори теж небагатослівні, проте коротко розповіли основні етапи семитежневого вишколу.
"Перший етап – це була медицина, також з поглибленням – не тільки надання медичної, або домедичної допомоги. Хлопці вже успішно вміють ставити крапельниці, підготувати до евакуації товариша, до того місця, де вже лікарі зможуть надавати допомогу, – деталізує етапи вишколу офіцер-розвідник ССО ЗСУ. – Далі в нас йшла розвідка, спеціальні заходи: робота в лісі, польових умовах. Бійці також поглибили свої знання в спостереженні: навчилися спостерігати, маскуватися. Шукати і знаходити цілі, які замасковані. Пройшли й курс стрільби. Кожен з етапів закінчується стрес-тестом."
Стрес-тест, як розповідає інструктор ССО ЗСУ, включає у підсумкове практичне заняття надзвичайно різні фактори стресу: може бути і обмеження часу, і ускладнення імітацією вибухів, вистрілів – і під тим всім максимально наближеним є до бойової ситуації. Найскладніший в Advance-курсі має бути наступний і останній тиждень - виконуватимуть цільне завдання на основі усього вивченого впродовж кількох тижнів. Інструктори обіцяють важке і водночас цікавий стрес-тиждень. Пройде він в навчальному Центрі ССО на Житомирщині.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький