"Чисте небо - 2018": Перші підсумки українських військових авіаторів

Десять днів тривали міжнаціональниі авіанавчання НАТО в УКраїні

"Чисте небо - 2018": Перші підсумки укра…

В українських військових Повітряних Силах проаналізували перші результати міжнаціонального навчання "Чисте небо - 2018", передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ПС ЗСУ.

Із першого ж дня авіанавчань "Чисте небо - 2018" почалися навчальні повітряні бої. Українські льотчики на Су-27 перехоплювали польські F-16, що умовно атакували наземні об'єкти. Поляки працювали зі своєї авіабази, не сідаючи на українські аеродроми навіть на дозаправку, бо заправлялися в повітрі від американських літаків-заправників KC-135.

Українські й американські пілоти виконували польотні завдання із відпрацьовуванням злітаності й радіообміну - англійською мовою згідно з міжнародними вимогами. Тож екіпажі у небі перебували на паритетних засадах - американські пілоти вперше літали у нашій льотній зоні, а українські - вперше на практиці вели радіообмін англійською.

Польотні завдання у комплексній взаємодії виконували й екіпажі штурмової авіації на Су-25, а бомбардувальники Су-24М імітували нанесення бомбових ударів по умовних цілях на волинському авіаційному полігоні "Повурськ".

Винищувачі відпрацювали польотні завдання з перехоплення порушників повітряного простору та їхнього супроводу.

Американські винищувачі залітали в Румунію для проведення повітряного поєдинку з румунськими F-16 і теж здійснювали дозаправку від своїх KC-135. F-15С супроводжували ударні групи українських штурмовиків і бомбардувальників.

Далі - повітряні бої на дальніх та ближніх дистанціях між F-15C, Су-27 і МіГ-29 - як поодинокі, так і групові. Американці моделювали різні ситуації, рухаючись від простого до складного.

"Після бою емоції зашкалюють. Це просто неймовірний досвід. F-15С дуже подібний на наш Су-27. До речі, він приблизно й того самого віку. Але завдяки встановленій сучасній авіоніці американці переважно виграють поєдинки в дальніх повітряних боях. До них важко підібратися, адже їхній літак "бачить" суперника майже за півтори сотні кілометрів, - ділиться враженнями досвідчений пілот Су-27 Олександр. - Щоб отримати хоча би найменший шанс на перемогу, доводиться йти на хитрощі: використовувати рельєф, стрімко скорочувати дистанцію, щоб вступити у ближній бій. А там завдяки хорошій пілотажній підготовці наших льотчиків і кращій маневреності нашої техніки вже ми маємо перевагу. У ближньому повітряному бою рецепт перемоги простий: хто перший зайшов у хвіст - той і переміг!"

На аеродромі Старокостянтинів американці продемонстрували аварійну посадку винищувача F-15С палубним способом. Літак гальмує за допомогою тросової гальмівної системи, розтягнутої поперек злітно-посадкової смуги. Ця технологія застосовується на авіаносцях.

Авіація тренувалася долати систему протиповітряної оборони. Роль візаві відігравали зенітні ракетні дивізіони Повітряних Сил ЗС України.
Наприклад, "трьохсотк"" (С-300) з Херсонщини розташувалися в лісосмузі на Хмельниччині.

Командир дивізіону Олександр Філін запевняє, що його хлопці зі своїм завданням - прикриттям важливих наземних об'єктів - упоралися на всі 100%:

"Льотчики, звісно, круті хлопці. Але і ми гав не ловимо… Наприклад, на третій день навчань нашу систему ППО намагалися подолати дві пари винищувачів. Трьох із них ми умовно збили. В результаті за сценарієм навчань літаки свою місію не виконали," - каже командир.

Під час багатонаціональних навчань "Чисте небо-2018" військові різних країн у взаємодії здобули цінний досвід, спільно виконуючи завдання. Це один із практичних кроків Повітряних Сил ЗС України на шляху до наближення війська до стандартів НАТО, це демонстрація підтримання миру й стабільності в повітряному просторі України, підвищення рівня довіри та безпеки в регіоні.

Нагадаємо, пілоти України та США із почестями й за всіма льотними традиціями "відпустили у небо" своїх бойових побратимів, які трагічно загинули в авіакатастрофі. Провели й ритуал пам'яті за американськими традиціями.

До "Чистого неба - 2018" залучалося більше ніж 700 осіб, близько 50 одиниць авіаційної техніки країн-учасниць: України, США, Великої Британії, Польщі, Естонії, Данії, Бельгії, Нідерландів та Румунії.
У навчанні взяли участь екіпажі чи не з усіх авіаційних бригад Повітряних Сил ЗС України, здійснено понад 300 літаковильотів.

Та "воювала" не лише авіація. "Чисте небо - 2018" - комплексне навчання. Кожен виліт українських, американських, румунських та польських літаків супроводжувало пильне око української протиповітряної оборони. Військовослужбовці радіотехнічних та зенітних ракетних військ провели свої маневри по всій території України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme