Чим жила Україна: Ялинковий рекорд, щіглики-нелегали та історія про раритетний патефон

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Чим жила Україна: Ялинковий рекорд, щігл…

Екватор січня пролетів так швидко, що українці, вже занурені по вуха в роботу, незчулись, як настали вихідні, а Depo.ua, як завжди, підготував для читачів тижневик про найцікавіші події.

Київ

Пристрасті довкола улюбленого киянами кінотеатру "Київ" не стихають. У КМДА оголосили, що для визначення нового розпорядника будівлі проведуть спеціальний конкурс, участь у якому може взяти будь-хто, навіть попередній орендар. Але переможе той, хто запропонує найбільший розмір орендної плати. Правда, статки нового орендаря мають бути серйозні: 47 тисяч гривень на місяць (за 7 тисяч квадратних метрів, які є площею кінотеатру), які платив попередній власник, на сьогодні – не гроші, а сльози.

Дніпро у столиці облюбували красені-лебеді. Птахи плавають собі поруч з берегом у компанії качок та не звертають жодної уваги на людей, які підходять поближче, аби їх сфотографувати.

Давно у Києві нічого не горіло, і тут тобі на – черговий підпал. Та ще й де! Вечір понеділка столичні пожежники проводили, ліквідовуючи пожежу у будівлі, розташованій під стінами Києво-Печерської лаври. Горів флігель, який колись був одним з корпусів переселеної нині лікарні. Невдовзі і підозрюваного затримали – ним виявився молодий безхатько, який, хильнувши міцної, підпалив матраци на горищі будівлі. Поліцейські заспокоїли вірян: мотиви підпалу будівлі не були пов'язані з релігійними переконаннями безхатченка.

На тижні у аеропорту "Бориспіль" митники перехопили вантаж із 1600 щигликів, яких хотіли вивезти за підробленими документами. У Мінекології навіть комісію спеціальну створили, яка мала з'ясувати, що робити із цвірінькаючим вантажем. Було вирішено "пірнату контрабанду" випустити на волю.

Донбас

На окупованій Луганщині порушили справу через заражене шкідниками зерно. Викинути доведеться не скількись там кілограмів, а цілих 400 тонн. Зерно зберігалося на одному з "держпідприємств", а про нормальне зберігання вчасно не подбали так звані "посадовці".

Поменшало й вугілля. Цілих 60 вагонів, завантажених вугіллям, які рухалися в напрямку кордону з Росією, помітила команда ОБСЄ. Причому, в останньому вагоні бачили двох озброєних членів бандформувань. Ті, вочевидь, теж помітили спостерігачів і передали "куди належить", тому за 10 хвилин місію ОБСЄ попросили залишити територію станції.

У Маріуполі після добрячого січневого дощу затопило багатоповерхівки, які ремонтували влітку. На все про все витратили 13 бюджетних мільйонів, які через півроку букквально змило.

А на окупованій територій ситуація геть сумна: там будинки дедалі більше нагадують карткові. Мало того, що втомлені і часто побиті снарядами, так навіть цілі - й ті розсипаються під вагою снігу. Дахи валяться не лише у багатоповерхівках, а на розтрощених, пограбованих заводах та на ринках, не витримавши ваги "русского міра".

Львів

Зовсім скоро, за рік, сторічний ювілей у Львові могла б відсвяткувати старовинна аптека, що діє на площі Міцкевича з 1920 року, але орендарі вирішили не чекати круглої дати і переїхали. На місці "бабусі-аптеки" буде інша, з іншим інтер'єром, але товар, як не крути – майже той самий. А от давньої історії вже не повернути.

Вибагливих львівських туристів-кавоманів в одній із кав'ярень у центрі вирішили налаштовувати на піднесений лад чашками, оздобленими пенісами. Фото оригінального посуду потрапивши у мережу, викликало неоднозначні емоції у поціновувачів львівської кави. Одні почали казати, що з таких чашок би не пили, інші сприйняли таку "новацію" з гумором.

Новий рік у Трускавці запам'ятався містянам ялинковою іграшкою-велетнем, яку навряд чи комусь вдалось почепити на ялинку. Бо за розміром вона ледь не з будинок. Іграшка служить не лише атракцією і прикрасою, а й освітлює вулицю краще, ніж будь-який ліхтар поблизу.

Львівський окружний адміністративний суд дозволив російськомовний культурний продукт на Львівщині. Раніше на російськомовний культурний продукт у будь-яких формах, був введений мораторій, але поплічників путінського кума Віктора Медведчука це не влаштовувало, тож вони оскаржили в суді відповідне рішення облради. Тепер зможуть слухати "Калінку-малінку" на всю гучність і не боятися, що щось порушують.

Харків

У буремному Харкові напали на офіцера Департаменту карного розшуку поліції. Напад був збройний, чоловік отримав тяжкі поранення. Правоохоронці, які почали розслідування, тут же просять водіїв, які 16 січня з 5:30 до 8:00 рухалися вулицями Краснодарській, Сонячній, Салтівському шосе, проспектами Московським та Тракторобудівників, а також до усіх, хто має будь-яку інформацію про місцезнаходження автомобіля Daewoo Lanos темного кольору державний номер АХ 1012 АА, надати поліції записи з відеореєстраторів або інформацію про розшукуваний автомобіль. Згодом

ГПУ на тижні оголосила підозру колишньому міністру оборони України Дмитру Саламатіну про участь у складі злочинної організації Віктора Януковича, заволодінні чужим майном та і інших недобрих діяннях. Як повідомив Генпрокурор Юрій Луценко, умисні дії Саламатіна по зриву контракту між "Харківським конструкторським бюро з машинобудування імені О.О. Морозова", державним підприємством "Антонов" та підприємством "СЗТФ "Прогрес" та Міноборони Республіки Ірак на постачання, ремонт, обслуговування військової техніки призвело до збитків України на 560 млн доларів. Правда, підозру оголосили чомусь лише після чотирьох років після падіння "злочинної влади", але краще зараз, ніж ніколи.

Зате Харків "утер носа" всім українським ялинкам. Виявилось, що за своєю висотою харківська переплюнула геть усі новорічні символи центральних площ – згідно замірів представників реєстру рекордів, її висота становила 40 метрів 49 сантиметрів.

Одеса

Січень для моржів – наче оксамитовий сезон для пересічних відпочивальників. Новорічні свята члени клубу "Моржі Одеси" провели черговим запливом, а після купань влаштували собі міні-пікнік з напоями та закусками. До моржів приєдналась і група підтримки в куртках, але у компанії сміливців у плавках надто одягнені люди виглядали, можна сказати, трохи екзотично.

У новій програмі збереження і розвитку історичного центру Одеси заклали 6 мільйонів гривень на антивандальну фарбу. Особливість її фарби в тому, що з неї легко змивати фарбу з балончиків, які є чи не предметом №1 в інструментарії кожного вандала.

Наступна ідея теж лише тільки в планах, але, як то кажуть, все може бути. В районі 6-го кілометру у 2019 році може з'явитися заклад, де будуть утилізувати залишки померлих вуличних та домашніх тварин. Проект, який вже обговорювали торік, передбачає виділення землі, приміщення для перетримки тварин, колумбарну стінку та необхідну інфраструктуру. Тож бути чи не бути міні-кладовищу не на словах, а на ділі – залежатиме вже від влади.

Дніпро

У Дніпрі у деяких житлових кварталах можна зустріти не просто великі, а величезні бурульки. Чого лише варта шестиметрова бурулька на вулиці Криворізькій, яка починається на даху і стирчить униз на два поверхи. Щоправда, таку бурульку і бурулькою не назвеш – такий собі тимчасовий зимовий "сталактит", тільки без печери.

Буває і таке. У Дніпрі деякі особливо хитрозроблені жителі приватного сектору покрали нові пластикові сміттєві баки, продезинфікували окропом та почали використовувати... замість діжок для закваски капусти і соління кавунів. Про це повідомив мер Дніпра Борис Філатов. Допис назвав просто: "безвихідь".

ЛГБТ-активісти Кривого Рогу розвісили в одному із скверів "толерантні годівнички" для птахів, оформивши їх написами "толерантні годівнички", "Звідси можуть годуватися пташки, незалежно від їх сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності". У такий спосіб активісти і птахів підгодували, і людям нагадали про існування ЛГБТ- спільноти в країні. Бо до літнього традиційного маршу ще далеко.

Запоріжжя

Тим часом до приватного зоопарку у селі Василівка на Запоріжжі прибули мешканці з донецького Покровська: бурий ведмідь Балу та лев разом з левицею. Згодом сюди планують привезти ще шістьох ведмедів та чотирьох левів з того ж самого Покровська. Тварини з Донеччини геть знесилені, бо жили у малих клітках в жахливих умовах. У василівському зоопарку ведмеді та леви перебувають на реабілітації, а що на них чекатиме далі стане зрозуміло після рішення суду.

Накрались та влипли по самі вуха. Двоє хлопців 28 та 26 років у райцентрі Кам'янка-Дніпровська за допомогою спеціального інструменту розрізали металеву стіну магазину мобільних аксесуарів, пролізли і поцупили "добра" на понад півмільйона гривень. Хлопців підозрюють ще у кількох подібних злочинах, також вирішується питання про затримання цих технічно підкованих молодиків, причому можна сміливо прогнозувати, що надовго.

Запорізькі митники передали у фонди місцевих музею та бібліотеки експонати, вивезенню котрих вони запобігли. Відтак експозиція Запорізького краєзнавчого музею поповнилася раритетним патефоном у дерев'яному корпусі виробництва Московського патефонного заводу. А в бібліотеці з'явилась біблія 1900 року, надрукована у синодальній типографії.

Херсон

Відомому танцівнику, уродженцю Херсона Сергію Полуніну відмовили у роботі в Паризькій опері, де він міг би отримати роль в балеті "Лебедине озеро". Дирекція опери вирішила не запрошувати артиста через його заяви, які ідуть у розріз з цінностями установи. Конкретні цитати танцівника хоч і не додають, проте відомо, що Полунін раніше підтримував президента Росії Володимира Путіна, навіть зробив тату з його портретом на грудях, також заявляв, що війну між Україною та Росією спровокувала якась таємна організація.

Закарпаття

Натхненні закарпатці створили комікс про супергероя, який захищає краян від ворогів. Дія коміксу відбувається у Карпатах - саме там проживають його головні герої. Автори вирішили, що непогано б було головному герою вміти у рись перевтілюватись. Словом, повний "екшн" у журналі "Рись. Початок".

Аби розважити себе у зимову днину, лижник-екстремал причепився тросом до автівки та ганяв дорогами Ужгорода. Видно, що чоловік в подібних лижних забавах профі – дуже впевнено та натхненно виглядає.

У грудні минулого року постановою Верховної Ради 100-річчя Гуцульської Республіки та 80-річчя Карпатської України вирішили відзначати на державному рівні. Тож на Рахівщині гуцули з різних куточків України а й з Румунії зібрались на величезне віче, святкуючи цю подію. Гуцули, гуляючи, себе не стримували, влаштували фестиваль "Велика гуцульська коляда", де нагадали усім гостям про круті гуцульські традиції.

У справі про підпал центру угорців в Ужгороді, який стався на початку лютого минулого року, з'явився німецький слід. На засіданні суду в польському Кракові у понеділок, 14 січня, підозрюваний у здійсненні підпалу поляк Міхал Прокопович назвав німецького журналіста, помічника депутата бундестагу від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" (АдГ) Мануеля Оксенрайтера організатором злочину. Поляк отримав за підпал, за власними словами, 1500 євро, у тому числі й особисто від Оксенрайтера, в берлінському аеропорту Tegel. Оксенрайтер відомий глядачам російських телеканалів, на яких виступає на підтримку донбаських сепаратистів.

Кропивницький

Новий поворот у справі про збанкрутілу фінансову групу, яку пов'язують із нардепом з Кропивниччини Березкіним: суд ухвалив рішення про стягнення з неї понад $4,5 млн на користь державного "Ощадбанку". Як воно бути далі – сказати не просто. Відомо, що банк має намір і далі вживати заходів для примусового повернення боргів. І з 2015 року подав до судів загальної юрисдикції аж 23 позовних заяви про стягнення заборгованості. Процедура банкрутства ж холдинга почалася влітку 2016 року - на той момент він був винен банкам $630 млн.

Висотна пригода сталась на Кропивниччині із сірим котом, який застряг на дереві та нявчав цілих два дні. Пухнастий заліз так високо, що містянам довелось кликати на поміч рятувальників. Ті відгукнулися. Пухнастого врятовано.

Житомир

Розумний бердичівський пес приніс додому загублений пакунок із $7 тисячами. Як виявилось, пакунок належав одному жителю Бердичева, який ніс увечері гроші та загубив, бо був нетверезим. Зранку дружина звернулась до сусідів, питаючи, чи не бачили вони згортку з грошима. І він знайшовся - у вольєрі в сусідської вівчарки. А могла ж і закопати...

Вінниця

На Вінниччині порахували зубрів-красенів, які живуть у Хмільницькому лісовому господарстві. Виявилось, що 95 зубрів бігають просторами трьох лісництв і прилеглих до них польових та лісових угідь області. Ареал поширення складає близько 32 тисяч гектарів, однак в останні роки площа, де зазвичай перебуває стадо, становить близько 12 тисяч гектарів. З фонду охорони природного середовища виділяють гроші на утримання стада, а ще не забувають про зубрів і спонсори.

Віднедавна у Ситуаційному центрі Вінниці стало можливим не лише бачити завдяки камерам, що відбувається у місті, а й аналізувати інформацію. За допомогою системи відеоаналітики вже розкрито понад 20 правопорушень. Правда, поки що "штучний інтелект" тестують, але планують використовувати його в першу чергу під час збору статистики - кількість транспортних засобів, тип, марка, колір, напрямок руху та державний номерний знак.

Полтава

Сумна доля спіткала "Полтавський автоагрегатний завод", який нещодавно Господарський суд Полтавщини визнав банкрутом. Завод входить до складу холдингової компанії ПАТ "АвтоКрАЗ", що належить бізнесмену та народному депутату Костянтину Жевагу. Що тепер буде із підприємством, невідомо, але хорошого чекати якось не вдається.

Чогось не радують і самі полтавці, кількість яких в останній час відчутно скоротилась. Упродовж січня-жовтня 2018 року чисельність населення в місті зменшилася на 1 271 людину. Порівняно із аналогічним періодом 2017 року обсяг природного скорочення збільшився на 213 мешканців. Воно й не дивно: молодь від'їжджає з міста, шукаючи перспектив, бо коли ж перспектив шукати, як не в молодості.

У Макухівці, що під Полтавою, на звалищі почали видобувати метан. Тут побудована спеціальна установка, потужність якої складає 600 кВт/год, що дозволяє генерувати такий об'єм енергії, який заміщує близько 2 млн кубічних метрів природнього газу на рік. Механізм перетворення газу в енергію хоч і не є простим, проте такій перспективі не можна не радіти.

Хмельницький

У справжній лебединий рай перетворилось водосховище ХАЕС, яке облюбувала зграя лебедів. Птахи поводять себе дуже чемно, неначе спеціально навчені птахи-моделі, і дуже гарно виглядають у кадрі. Хіба що на плече не сідають.

Де, як не в Кам'янці, досі можна знаходити всілякі старовинні скарби. Торік підчас розкопок на ділянці по вулиці Татарська 17/1 археологи Петро Болтанюк та Ігор Старенький знайшли гаманець з десятьма срібними монетами. Гаманець являв собою зліпку з 10 монет, які датуються часом 1447–1589 років. Серед них є унікальна для території України знахідка - 6 геллерів німецького міста Нойс 1562 року. За археологів можна лише порадіти, бо їх праця вкотре доводить, що той, хто не лінується – той завжди знайде.

Дитячого "Оскара" дістав старокостянтинівський юний волонтер Артем Харченко, який переміг у номінації як кращий автор пісень.

У свої 14 років хлопчина вже працює над новим кліпом, а загалом в його репертуарі 23 власних пісні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme