Чим жила Україна: Сестри-смереки, самогон Другої світової та бабуся – гроза крадіїв

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Сестри-смереки, самого…

Холодні батареї, вибухи, стрибки цін, сніг посеред жовтня – таке пережили українці на тижні. Детальніше - в дайджесті Depo.ua

Київ

На перший погляд – садочок, а всередині – центр для реабілітації наркоманів. У Броварах під Києвом приміщення колишнього дитячого закладу здавали в оренду громадській організації для розміщення центру реабілітації для алкоголіків та наркоманів. Хоч громадська організація і платила за оренду, проте, згідно закону "Про дошкільну освіту", вільні приміщення ліквідованих державних та комунальних дошкільних закладів можна використовувати виключно для роботи з дітьми. Тому центру для реабілітації довелось звільнити приміщення. Хоча могли б сказати, мовляв, алкоголіки – вони ж іноді як діти.

Мер Віталій Кличко продовжує будувати власну мініармію. Днями він призначив керівника загону охоронців "Муніципальна варта". Ним став бізнесмен Олександр Кацубо. Згідно декларації, за минулий рік Кацубо заробив 480 тисяч гривень від підприємницької діяльності. Підприємці на варті мера, що тут скажеш!

Унікальний старовинний будинок, який має статус пам'ятки архітектури та містобудування місцевого значення – "Будинок зі зміями та каштанами" по вулиці Великій Житомирській, нарешті, відреставрують. Його викупив Богдан Батрух - генеральний директор компанії B&H film distribution, який також є і інвестором, і меценатом. Так що легендарним будинкам – нове життя!

Донбас

Війна війною, але в перервах між обстрілами українські бійці продовжують мріяти про краще життя. У мережі з'явились нові світлини буднів хлопців із 72-ї окремої механізованої бригади, які служать в районі Авдіївської промзони. Бійці кажуть, що в окопах - драглисте болото після дощу, холодно і зимно. Час від часу десь голосно лунає вибух, здригається земля: сапери чистять ліс від снарядів і мін. Хлопці точно знають, що той досвід, який здобувається під час війни, буде в нагоді і "на гражданці". Бо в будь-якій сучасній затребуваній професії потрібно нестандартно мислити, терпляче чекати і миттєво реагувати.

У мережу потрапило відео, на якому терорист з позивним "Палестинець" розповідає, що бачив на Донбасі людей ледь ні з усього світу. За його словами, за останні роки він тут бачив чимало іноземців: американців, європейців, навіть чорношкірих. Цілком може бути, що іноземці могли і примаритись бойовику, адже за роки війни він тричі був поранений в голову.

Російський танк Т-72, підбитий на Донбасі, стане історичним експонатом. Встановлять його біля управління оперативного командування "Північ" Сухопутних військ ЗСУ. Танк підбили під час спроби бойовиків атакувати позиції українських військових біля Березового. Тепер купа брухту, яка несла "русскій мір", служитиме свідченням російської агресії проти України.

Львів

Чоловікам дай лише привід, аби кулаками помахати. Буває, б'ються через жінок, через бажання влади, а буває, що і через хатніх тварин. У Львові штовханину між чоловіками довелось рознімати копам. Спочатку ніщо не віщувало біди, один чоловік просто гуляв із собакою. Біля магазину в авто сиділа компанія з інших чоловіків, один з яких, коли виходив, перечепився через повідок та впав. Перепалка переросла у бійку, у якій взяли участь семеро людей. Перехожі спостерігали це дійство під магазином, наче боксерський бій, тільки з більшою кількістю учасників.

У львівському Парку культури розкопали останки 175 німецьких солдатів, які загинули під час Другої світової війни і були поховані на військовому цвинтарі, що був розташований на місці парку. Всі останки перепоховають на військовому цвинтарі у селі Потелич біля кордону.

Ще кілька місяців потому мера Львова Андрія Садового ганьбили за невивезене сміття, а тепер ганьблять за співпрацю з Росією. На тижні під стінами Ратуші зібралися працівники ЛАЗу, які в руках тримали плакати з образливими написами . На сесії міськради розглядали питання щодо повернення згідно рішенню суду 19,5 мільйона гривень, які місто винне за автобуси ще до Євро-2012. Депутати ж, в свою чергу, вирішили скасувати рішення про виділення 19,5 млн грн підприємству російського олігарха Юрія Чуркіна "Оптимум-Фактор", що викупило борги міста за автобуси ЛАЗ. За словами Садового, гроші натомість перерахують на зарплати працівникам. Поживемо, побачимо.

Рівне

Хто вважає, що українські пенсіонерки немічні та не можуть постояти за себе, той глибоко помиляється. На Рівненщині 73-річна бабуся власноруч затримала злодіїв і утримувала їх до прибуття поліції. Жінка зачинила їх в своїй оселі і чекала, поки приїдуть поліцейські. Ось така розправа над нахабними молодиками. Аби помогло!

Дніпро

На Дніпропетровщині у Кривому Розі розробили робота-розвідника, аби "відряджати" його на зйомки прихованої місцевості. Робот трохи схожий на танк без пушки, оснащений відеокамерами і автономно може працювати до чотирьох годин. Словом, класна штука.

Чого лише не викопували із землі: останки людей, скарби, зброю, але нещодавно волонтери під час пошуку загиблих бійців часів Другої світової із землі витягли пляшки з самогоном – загалом 10 літрів "вогняного напою". От тільки не ясно, що з ними було далі, бо самогон не вино, а шлунки людські не сталеві.

Чимало кумедних пам'ятників є в Україні. Колекцію монументів смаколикам поповнив волоський горіх, увічнений на солідних розмірів пеньку. Відтепер волоський горіх прикрашає горіховий край – село Волоське.

Харків

Той, хто не лінується, знайде вихід з будь-якої скрути. На Харківщині переселенці та малозабезпечені родини отримали півмільйона гривень на стартапи. Люди майструють різноманітне обладнання, меблі, виготовляють продукти харчування, шиють одяг під власним брендом та вирощують екологічно чисті овочі. У них немає часу скаржитись на те, що життя дає тріщину, бо зайняті своєю справою і міркують над майбутнім.

Сумні новини. У лікарні Харкова померла Діана Берченко, яка отримала травми у страшній аварії, яка сталась 18 жовтня на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова. Дівчині було 24 роки.

На Харківщині в екопарку оселились рідкісні лебеді з Південної Америки. Зовнішність цих птахів ламає всі шаблони про їхній класичний вигляд. Скоріше, вони нагадують фазанів, а не лебедів із довгими шиями, до яких всі звикли. Птахи мешкають у екопарку і поки живуть у відкритих вольєрах поруч з фламінго і черепахами, а коли стане геть холодно, їх переведуть у зимники.

В Україні ввели в обіг поштову марку, ескіз якої розробила харків'янка Олександра Маляр. Марка присвячена 150-річчю Канади та 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною і Канадою. На малюнку зображений симпатичний лось на фоні природи. І не дивно, бо лось (на пару з бобром) є живим символом цієї країни.

Одеса

Живописний куточок на Одещині, село Шабо, перетворюється на звалище. Посеред неймовірних пейзажів села, відомого своїм вином та коньяком, на фоні моря виростають купи сміття. Навіть дивно від того, з якою швидкістю вони ростуть. Не встигнеш озирнутись або прибрати, через кілька днів знов сміття. І від цього сумно не лише за Шабо, а і за всю країну.

Є й хороше. У Одесі біля Стамбульського парку відкрили найбільший в місті майданчик для вигулу собак. Він огороджений парканом, оснащений лавками, контейнерами та пакетами для збору екскрементів. В Одесі вже є такі майданчики, але цей – найбільший, будь-якій собаці є, де розігнатись.

У мерії Одеси, знай собі, збільшують штат. Міський голова Геннадій Труханов підписав розпорядження про зміни у чисельності працівників підрозділів міськради. Відтепер кількість чиновників департаменту аналітики та контролю Одеської міської ради із 7 одиниць виросте до 17, департамент з надання адміністративних послуг Одеської міської ради із 141 одиниці збільшать до 142, а в департаменті державного архітектурно-будівельного контролю міської ради теж "поповнення" – з 30 до 33. Чи покращиться від того життя міста – питання відкрите.

На Одещині під час будівництва дороги біля села Долинське в кар'єрі знайшли величезну кістку мамонта. Раніше в цій місцині знаходили залишки стародавніх тварин, а тут, на тобі – знову бивні! Журналісти видання, які зробили світлини знахідки, звернулися до фахівців, які могли б її дослідити, але великого ентузіазму взятись за роботу не побачили. Мізерне фінансування не дозволяє вченим не те що проводити повноцінні розкопки, але навіть роз'їжджати по області. Схоже, нікому, окрім чорних археологів та контрабандистів, ті бивні вже й не потрібні...

На цьому цікаві знахідки на Одещині не закінчились. Ремонт допоміг Одеському Педуніверситету знайти панно царських часів. На настінних картинах зображені деякі будівлі в приморській частині міста. Частише б в старовинних будівлях ремонти б проводили, може і не таке познаходили б!

У Одесі в районі кінцевої зупинки тролейбусу №10 іспанський художник Мохамед Лагашам залишив недомальоване графіті та поїхав геть. Навіть не сказав, чи повернеться. Все через непорозуміння з кураторами. Перед виконанням роботи куратор запропонував художнику обрати дві стіни, на яких він працюватиме, проте за декілька днів до приїзду в Одесу художник дізнався, що організатори самі зробили вибір. Також спочатку організатори рекомендували зробити один з муралів на музичну тему, а потім з'ясувалося, що це обов'язкова умова. Все це не дуже сподобалось митцю. Тепер незакінчений мурал домальовуватимуть одеські митці.

Запоріжжя

Захотів чоловік романтичних утіх у сауні з жінками, але добре, що живим лишився. 36-річний хлопець познайомився з чотирма жінками на зупинці та впевнено запросив їх до сауни. Розслаблявся, парився, поки не помітив, що в нього зникли мобільний телефон і 100 гривень. Схаменувся, викликав копів. Та знайти вдалось лише двох жінок, у яких викраденого телефону не було. Отакий життєвий урок: тримай себе під контролем навіть у сауні.

У Запоріжжі відкрили пам'ятник кумиру Арнольда Шварценеггера, відомому важкоатлету Леоніду Жаботинському. Пам'ятник є "інтерактивним" - Жаботинський стоїть на п'єдесталі і кожен може сфотографуватися поруч, на другій та третій сходинках, та відчути себе чемпіоном.

Депутати знову переймаються "сухим законом". Проголосували за зміну часу дії заборони продажу алкоголю вночі, аби містян не мучити. Тепер міцні напої можна продавати не з 12, а з 10 ранку. Зранку випивку ніхто не відміняв.

Закарпаття

В Ужгороді смілива жінка перекрила дорогу нетверезому чоловіку на джипі, який "петляв" містом і ледь не збив маму з дитиною. Відважній жінці дружина автохама намагалась дати хабар, аби та не заявляла в поліцію, сам водій погрожував проблемами, але жінка не "повелась". На чоловіка склали чотири протоколи : ДТП, спроба втечі з місця ДТП; керування авто у нетверезому стані; керування авто без посвідчення водія. Жінка, в свою чергу, отримала відзнаку за проявлену відвагу та мужність.

На Закарпатті у Кедринському лісництві ростуть чотири унікальні смереки, які в народі називаються "чотири сестри". Стовбур в них зрісся і став "одним тілом". Така от дивина в історії 150-літніх дерев.

Відтепер Закарпаття відоме не лише грибними врожаями, смачнючими стравами та традиціями, а й бодібілдерами. За першу половину 2017-го закарпатські спортсмени показали себе на всеукраїнських змаганнях, виборюючи лідерські позиції. Те, як вони тренуються, заслуговує на окрему увагу.

І про цифри. За даними головного управління статистики Закарпаття, вартість харчування однієї особи в середньому на добу становить 61,20 грн при 52,40 грн в середньому по країні. За такі гроші можна харчуватись хіба що вдома, кашею та овочами. А що вже казати тим, у кого діти.

Прикарпаття

Важке дитинство. В одній із франківських шкіл діти та педагоги скаржаться на учня, який "дістає" своїми вибриками всіх без виключення. Зі слів директора, восьмикласник "психологічно трохи не в собі". Хлопчик розмовляє з вчителями, вживаючи нецензурну лексику, не виконує домашні завдання, зриває уроки: може під час занять ходити класом, робити щось, не пов'язане з уроком, коментувати слова педагогів. На зауваження реагує істерично – кричить, звинувачує оточуючих, погрожує дорослим і дітям. Хлопець казав, що його хресний тато – авторитет "Долар", прийде до школи і "розбереться" з усіма, хто зачіпає чи має намір зачепити його. В Івано-Франківській міськраді про цей випадок знають та обіцяють створити комісію з освітян, медиків, представників соціальної служби та поліції, аби вирішити, що робити з дитиною. "Тероризує" школу він другий рік, а вчителі та однокласники все терплять.

Вінниця

На Віннчині команда рятувальників знімала з даху магазину собаку. Як собака потрапив на дах – загадка. Якби пес міг розмовляти людською мовою, певно б, розповів.

Хороші новини з вінницького зоодворика: тут побільшало єнотів. Раніше у зоодворику мешкав лише один єнот на ім'я Функтик, нещодавно до нього підселили самок-єнотих, аби мав право вибору. Живе Фунтик у зоодворику із своїм "гаремом".

Кропивницький

Кропивничанам доведеться взимку за тепло платити більше – місцеві депутати проголосували за нові тарифи. Згідно документу, тaриф для aбонентів житлових будинків без лічильників збільшиться до 40,89 грн зa квaдрaтний метр (зaрaз – 34,39 грн), a для будинків з лічильникaми - до 1604,79 грн/Гкaл (зaрaз 1424,08 грн/Гкaл). Життя йде, тарифи ростуть, отак і живуть люди від зими до зими.

Та не все так погано. На Кропивниччині знімають кіно за п'єсою румунського письменника Мaтея Вішнєкa "Пригоди ведмедиків пaндa". У фільмі двa головних героя - aктор місцевого теaтру ім. Кропивницького Євген Скрипник тa київськa aкторкa Тетянa Крaсніковa. Як фільм буде готовий, то першими його побaчaть глядaчі кaнaлу "Кіровогрaд".

Хмельницький

Під час слідчих дій важливі будь-які деталі. На Хмельниччині розкрити злочин копам допомогла квасоля. У селищі Дунаївці злодії вкрали у літньої жінки чотири добрячих мішки з квасолею та металевий посуд. Всього "добра" – на 800 гривень. Для пенсіонерів це чималі кошти. Поліцейські знайшли злодія як по маслу, точніше, по "квасолевих слідах": дорогою було розкидано чимало квасолі, тому шукати було легко, наче в тій грі "Козаки-розбійники".

Перед носом – зима, а комунальники досі пораються на теплових мережах. Зношеність мереж у Кам'янці-Подільському може призвести до частих перебоїв із теплопостачанням. Термін експлуатації труб вже давно перетнув позначку в 30 років, прориви стали ледь не нормою. Людям лишається сподіватись на краще, але готуватись до найгіршого.

На додачу у Хмельницькому запропонували заборонити свято Хелловіну. Духовна Рада оприлюднила заяву, в якій назвала свято "деструктивним" та "богохульним". У Духовній Раді вважають, що в день поминання святих не треба влаштовувати такі шабаші, та ще із язичницькими обрядами. Заявити заявили, а от українці знай своє, коли душа бажає свята, то святкують, не дивлячись ні на що.

Полтава

У Полтаві, нарешті, презентували перший в місті мурал. Дівчинку з букетом можна побачити на стіні одної з багатоповерхівок по вулиці Соборності. На фарби та інші матеріали для муралу пішло 25 000 гривень. Художник, Олександр Корбан, за роботу грошей не взяв, просто від щирого серця подарував людям дівчинку.

На Полтавщині напились 13-річні діти. Так напились, що загриміли до реанімації. Отаке воно, підліткове життя, коли хочеться багато чого спробувати, а ще надто рано.

Тільки-но в місті почали теплішати батареї, як очільник "Полтаватеплоенерго" подав у відставку. Для містян це стало несподіванкою, але факт написання заяви підтвердили навіть в обласній раді. Кажуть, що жодним чином з трудовоми відносинами це не пов'язано.

Крим

Новини екстремального туризму. У Севастополі почали рекламувати автобусні тури на територію окупованого Донбасу. Автобус прямуватиме через Іловайськ, Макіївку, Старобешеве та інші міста, де не завжди і раді туристам. Завершується "тур" окупованим терористами Донецьком. Ось поки не ясно, чи дають людям бронежилет та каску. І друге життя.

Кубань

Космонавт Сергій Рязанський, відомий своїми світлинами різних куточків Землі з космосу, виклав у свій блог в Instagram фото Сочі. Місто має "протяжний" вигляд, до того ж, всі Олімпійські об'єкти видно з висоти. Все дрібненько, але цікаво.

Для кубанців акти вандалізму, нажаль, перетворюються на норму. Нещодавно у Новоросійську познущались над пам'ятником хамсі. Від металевих риб, які були відірвані невідомими "на сувеніри", залишилися тільки заклепки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme