Чим жила Україна: Танок вчителів, дельфіни "на паспорт" та зелені собаки


Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

 

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Танок вчителів, дельфі…

Енергійними та сповненими вірою в краще увійшли українці в літо. Набратись сил не завадить кожному, бо попереду на країну чекають парламентські вибори. Детальніше про те, як промайнув тиждень, – у традиційному дайджесті Depo.ua

Київ

На початку тижня український інфопростір трусило від шокуючого вбивства п’ятирічної дитини поліцеськими у Переяславі-Хмельницькому. Хлопчик потрапив у реанімаційне відділення ще 31 травня із тяжкими вогнепальними пораненнями голови. Невдовзі дитина померла. Як згодом з'ясували слідчі, два поліцейські в той день вживали спиртні напої, домовилися постріляти по банках та інших предметах і не подумали про те, що поруч могли перебувати люди. Влучили в дитину. Згодом журналістам викрили, що один із копів свого часу навіть не пройшов переатестації, набравши лише 44 бали (при мінімумі в 50), але відновився через суд.

За вбивством – жахливе ДТП. У Боярці на перехресті вулиць Хмельницького та Незалежності зіштовхнулись "Шкода" та маршрутка "Мерседес". Ударом останню викинуло на головну дорогу, де автівка врізалася в "Богдан".  Постраждали 26 людей. 

Ще одна неприємна подія. Через безглузде "мінування" київського Інституту раку 6 червня зірвалося майже 30% запланованих на цей день операцій, лікарям також довелось скасувати курси хіміо- і променевої терапії для онкохворих. Пацієнтів евакуювали, медперсонал вивели. Кількість подібних "мінувань" в країні лише зростає, але далеко не всіх "жартівників", які "мінують" аеропорти, садочки, держустанови, вдається покарати. В цьому випадку "мінувальники" буквально погралися зі смертю. На жаль, не своєю, а зовсім інших, невинних людей.

Але повернемося до хороших новин. Температура води Дніпра зваблює містян пірнати у головну столичну водойму, плавати і насолоджуватись літом. В останні дні травня середньодобова температура води у Дніпрі досягла 20,5 °С. Всі любителі дніпровських вод вже сміливо плавають, а ті, хто боїться, бродять собі по коліна у підібраних штанях або засмагають на міських пляжах. 

Донбас

"Ти можеш російською говорити? А то не зрозуміло, що ти там говориш", - таким запитанням здивував в. о. начальника управління містобудування та архітектури Фреда Корепанова секретар міськради Слов'янська Жан Кім прямо під час сесії. Шокував не лише чиновника. Бо досить дивні в нього побажання як для 28-го року незалежності України.

У Приморському районі Маріуполя відкрили перший морський пляж для людей з обмеженими можливостями. Зручний і затишний. Тут є низькі лежаки, спеціальний туалет, душ та роздягальня, а дістатись сюди можна спеціальним безкоштовним автобусом, який привозить і забирає людей за визначеним графіком. На пляж, до речі приїжджають не лише люди з інвалідністю, а й мами з візочками. Бо смеціально прокладеними доріжками набагато зручніше діставатись води, ніж тягати коляски через пісок.

З блиском в очах та з щасливою посмішкою 71-річна Мей Маск, мати відомого підприємця Ілона Маска, вийшла в світ в костюмі української дизайнерки з Донецька Дарини Донець. Ідея запропонувати одяг свого бренду Мей Маск належала самій дизайнерці. Коли ж Маск дала згоду, то щастю Дарини Донець не було меж. У матері Маска є власний стиліст, і вона ще та модниця, тож для української дизайнерки було справжньою вдачею надати свої вироби 71-річній Мей.

Львів

21 червня, на День йоги, у львівському парку культури відкриють спеціальний йога-простір, який став одним з переможців конкурсу проектів Громадського бюджету. На локації висадять квіти, підготують спеціальний майданчик для практикуючих йогу. У парку, окрім йога-галявини, будуть йога-лавки, йога-гамаки, арт-об’єкт на тему йоги, які транслюватимуть ідею розвитку, відкритості і єднання людей.

Не сидиться львівським дослідникам підземель. Команда завзятих хлопців спустилась у бомбосховище біля Львівської обласної ради і зробила чимало цікавих світлин для тих, кому за тих чи інших обставин побувати в підземеллі не вдалось. За словами хлопців, під землею сухо, чисто, немає ні грибка, ні сміття. Збереглися сходи, дерев’яні лавки, пляшки і газети майже півстолітньої давності. А ще – народна творчість невідомих талантів. Місцями уже "креативна" та сучасна.

Буває і таке. У Зарічному районі Львова лось намагався перестрибнути огорожу, проте лишень напоровся на неї, травмувався і невдовзі помер. Історія трапилась саме тоді, коли господар будинку, біля якого трапився цей інцидент, снідав з донькою. Аби вивезти труп тварини, довелося демонтувати частину паркану. Але що там той паркан. Тварину не повернеш.

Дніпро

Неймовірної краси мурал з'явився на новому... громадському туалеті у Марганці. Люди навіть не знають, чому радіти більше: новій вбиральні чи малюнку, який повертає всіх спогадами в 1990-ті роки, коли дітвора колекціонувала фантики від жуйки Love is…

На тижні одна з доріг Кам'янського вкрилась... тельбухами. Дещо моторошний і досить смердючий інцидент стався неподалік Курилівської розвилки: фура, яка перевозила кишки, потрапила в аварію, у неї відкрився борт, з якого на дорогу і посипалися внутрощі. Добре, що вони хоча б були розфасовані у пакети, але й з ними халепа вийшла неприємна. А винуватець з місця події втік. Ба більше: вийявилося, що "субпродукт" він перервозив з нелегального підприємства.

У Дніпрі всерйоз взялись за двері. Не сучасні, звісно що, а за старовинні. В управлінні з питань охорони культурної спадщини вирішили відреставрувати всі двері та зробити спеціальну мапу, за якою всі любителі старовини могли б знаходити несподівані артефакти.

Одеса

Список осіб, що становлять небезпеку українській державі, поповнився новим відомим прізвищем. Відтепер у базі "Миротворця" є мер Одеси Геннадій Труханов.  Труханова туди внесли ще 12 лютого 2019 року, але відомо про це стало тільки зараз. Можливо, це пов'язано із активізацією партії "Довіряй ділам", яка йде на парламентські вибори. От так тепер і довіряй.

Ще в травні одеська кіностудія почала знімати пригодницький фільм "Пам'ять сонця". В сюжеті описаний період російсько-турецької війни. Османська Порта та Задунайська Січ ведуть боротьбу з Росією за Північне Причорномор’я, тримається остання фортеця – Хаджибей. Сюжет закручений і цікавий, а спеціально для фільму на території кіностудії довелось будувати турецький дворик і таверну. Має бути цікаво. Камера, мотор, далі буде.

Тим часом в українському науковому центрі екології моря взялись рахувати чорноморських дельфінів. Експедиторам вже вдалось обстежити 350 км від Одеси до дельти Дунаю і зареєструвати 52 групи дельфінів. Багатьох дельфінів сфотографували "як на паспорт", щоб надалі відстежувати їхню міграцію і "сімейний стан". Немає ніде спокою цим дельфінам від людей, ой, нема.

У галузі судноплавства корупції хоч відбавляй. На Одещині слідчі та прокурори досліджують питання можливого привласнення коштів посадовими особами одного з підприємств шляхом продажу у 2019 році суховантажного судна "Николай Савицкий". Судно продали через електронні торги за 3 474 925 гривень при початковій ціні продажу 3 440 500 гривень. Враховуючи, що судно важить понад 1200 тонн, а середня ринкова вартість металобрухту становить 6000 грн за 1 тонну, мінімальна вартість вказаного судна має становити близько 7 000 000 грн, що більш ніж удвічі перевищує ціну, за яку судно було фактично продане. Така от дивовижна економіка. 

Харків

Вчителі з Валківського ліцею ім. Масельського на Харківщині так запалили на святі останнього дзвоника, що їх відео набрало понад 2 мільйони переглядів. А це більше, ніж середня кількість переглядів кліпів на Youtube у якоїсь пересічної української поп-зірки. Педколектив танцював під композицію Боба Сінклера "Rock This Party", учні на лінійці також пританцьовували, бо спокійно вистояти під таке шалене дійство було важко.

Не обійшлося без ДТП з маршруткою і в Харкові. Через аварію, яка сталась 4 червня на проспекті Тракторобудівників,  постраждали 15 людей. Як розповіли в поліції, водій маршрутки виїхав на смугу зустрічного руху та допустив зіткнення із вантажівкою "Рено". Від удару "Рено" розвернуло на дорозі та перекинуло на бік. Крім того, "Рено" зіткнувся з іномаркою, у якій ніхто не постраждав. Кадри з місця події просто вражають.

У справі про підпал волонтерського пункту у Харкові, що на площі Свободи, з'явилися нові дані, а саме відео з камери відеоспостереження місцевох Облдержадміністрації із моментом підпалу намету. На ролику видно, що чоловік на вході до намету присідає та чимось обливає кути. Після цього він підпалює речовину та виходить, озирнувшиь, аби, вочевидь, впевнитися, що вогонь розгорівся. Після цього злодій переходить вулицю Сумську, якраз до вже згаданої облдержадміністрації.

Запоріжжя

Дивовижної краси блискавку сфотографував мешканець Запоріжжя вночі у середу, 5 червня. Блискавки пронизували чималу частину неба і складалось враження, що якийсь таємничий "володар неба" проводить свої містичні досліди.

Взагалі Запоріжжя на тижні нещадно заливало дощами. Підтопило автошляхи та пішохідні дороги, поля і городи, а в деяких частинах вулиці стали схожими на озера, в яких стояли будинки. Рятувальникам довелось працювати у поті чола, відкачуючи воду та допомагаючи людям. Одного чоловіка ледь не змило потоком у ставок, добре, що рятувальники були поруч і поспішили на допомогу.

Яких лише див не бачили на Запоріжжі, але такого ще не було. Пара  безпритульних собак у Хортицькому районі "пофарбувались" у зелений колір. Містяни вияснили, що у посадці невідомі викинули вилку кількість речовини, схожої на порошкову фарбу. Чотирилапі вивалялись у ній і "озеленились".

Херсон

Не пожаліла негода і Херсонщину. У селі Козачі Лагері сильний вітер повалив з півсотні дерев. "Перепало" і дахам, вітер пошкодив навіть дах школи. Підступна блискавка навіть влучила у житловий будинок в Олешках. Добре, що мешканці живі-здорові, але покрівлю хати доведеться міняти.

Закарпаття

Хустщина потроху перетворюється на справжній грибний рай. На місцевих ринках чимало автівок, селяни привозять гриби ящиками та автобусами. Гриби продають перекупщикам: підприємці купують від людей до двох тонн грибів на день. І це лише початок літа. Цікаво, що ж буде восени.

За невідремонтовані дороги чиновникам почали роздавати ляпаси. Перепало голові Тячівської РДА Василю Дем'янчуку від активіста, який разом з іншими людьми перекривав дорогу "Мукачево-Рогатин", вимагаючи капітального ремонту автошляху. Після інциденту згодом у Facebook повідомили, що по завершенні акції дорожники таки розпочали ремонтувати дорогу.

Саме зараз на ужгородській набережній можна потрапити в оазу дивовижної краси. Тут на повну квітне найдовша в Європі липова алея. Висаджували липи чеські ботаніки ще у 20-х роках минулого століття. Існує легенда, що, під першими деревами закопали пляшки із листами майбутнім поколінням. Та що тут розповідати. Краще взяти квиток на потяг до Ужгорода, прийти на ужгородську набережну та вдихнути на повні груди божественний аромат липи.

Вінниця

У Вінниці на тижні вшанували пам’ять загиблого екіпажу Героя України полковника Костянтина Могилка, літак якого збили п’ять років тому над Слов’янськом. Разом із командиром загинуло ще четверо з восьми членів екіпажу – підполковник Сергій Камінський, майор Павло Дришлюк, старший прапорщик Олексій Потапенко та прапорщик Володимир Момот. В пам’ять про Героїв у небо піднялися два літаки.

Негода "розперезалась" і на Вінниччині. В Іванові Калинівського району "перепало" гнізду лелек, яке було зруйноване вщент. Але комунальники та небайдужі селяни пішли лелекам назустріч, зняли пошкоджене гніздо, потім змонтували платформу на електроопорі, на неї повернули хмиз із гнізда, щоб лелеки мали основу для будівництва нового.

Декомунізація в дії: у Вінниці демонтували погруддя марксиста і комуніста, соратника Леніна, Петра Запорожця. Демонтажу пам'ятника, який чомусь "засидівся" у місті, досить тривалий час домагалися місцеві активісти. І таки досягли свого. Тепер приглядаються до сталінського "бурєвєсніка" Максима Горького, який встановлено у Центральному парку культури та відпочинку.

Кропивницький

Від потужних дощів перепало і Кропивниччині. Станом на п’ятницю, 7 червня, у Гайвороні досі працювали рятувальники, відкачуючи воду. А площа затоплених присадибних ділянок просто вражає.

Учні школи з села Докучаєве, які їхали до Кропивницьконо складати ЗНО, потрапили в справжню пригоду. Дощі зруйнували греблю і діти не могли подолати ділянку зруйнованої дороги біля одного з сіл. Знову ж таки, як ті "Бетмени", на допомогу прийшли рятувальнки із спеціальними драбинами і все владнали.

У Благовіщенському блискавка вдарила у будівлю РДА і спричинила потужну пожежу. Судячи з того, як горів верхній поверх, коментарі тут зайві.

 

Хмельницький

У Кам'янці-Подільському також потерпали від природних катаклізмів. Потужна злива пошкодила вулицю Північну, Нігинське шосе, вулицю Шевченка, дороги в Старому місті, затопило двори на Саксаганського, Павлова, Смірнова. Потік води змив бордюр під асфальт на Суворова і повимивав бруківку на Князів Коріатовичів. Людям доводилось вичерпувати воду з автівок, а тим, хто пересидів таку жахливу погоду вдома, просто пощастило.

Гарні новини для старокостянтинівських авіаторів. Льотчиків на Су-24М запросили на авіашоу до Польщі, де вони покажуть польським і європейським глядачам бойові можливості бомбардувальника. Авіашоу відбудеться за два місяці на військовому аеродромі у польському місті Гдиня, тож у пілотів в запасі багато часу, аби підготуватись.

Тема сортування досі болить багатьом українцям. І небайдужі до чистого довкілля люди продовжують писати петиції та всіма можливими способами популяризувати ідею сортування. Хмельничани направили меру міста петицію щодо встановлення сортувальних контейнерів для сміття у кожному дворі і попросили створити спеціальну службу, яка б займалась вивезенням відходів і їх переробкою. Станом на 3 червня петицію підписали 502 особи з 500 необхідних. Тож мер тепер має доручити розгляд петиції компетентним виконавчим органам з наступним розглядом на засіданні виконавчого комітету міськради.

Полтава

У тихій і спокійній Полтаві на тижням містянам було не до спокою. Група містян влаштувала протест під будівлею обласної поліції, вимагаючи покарати поліцейських, які застрелили п'ятирічного хлопчика в Переяслав-Хмельницькому. Учасники акції підняли тему реформи в поліції, відсутності покарань та вимагали відставки керівників, у першу чергу, міністра Арсена Авакова.

А от обласним депутатам було зовсім не до сесії. В понеділок, 3 червня, у залі Краєзавчого музею мало відбутись пленарне засідання позачергової сесії Полтавської облради, але де там. З'явились лише шестеро депутатів. Тож голова облради Олександр Біленький почекав десять хвилин і оголосив про закриття сесії. Робітнички!

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme