Чи буде кому лікувати COVID-19 на Хмельниччині завтра

Кожен сьомий хворий на коронавірус в області - медпрацівник. У базовій лікарні - гострий брак медсестер

Валентина Моісеєнко

Резерв медперсоналу для боротьби з епідемією коронавірусу в Хмельницькій області, про який так багато говорили посадовці, виявився порожнім. Принаймні, такою виглядає ситуація на сьогодні. 

Як стверджують в облдержадміністрації, більше 200 медпрацівників зараз перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні,  але вони не хочуть йти на роботу в інфекційну лікарню.

Ще у березні в області ніби-то сформували резерв медпрацівників, які в разі загострення сепідситуації, зможуть стати "в стрій". Тоді голова облдержадміністрації Дмитро Габінет, правда, зауважив, що більшість лікарів, які перебувають в резерві, пенсіонери і самі по собі перебувають в групі ризику.

"Нами сформовані резервні списки, алгоритми, за якими лікарі з одних закладів відряджатимуться в інші. Це, мається на увазі Хмельницький, чи інші райцентри, що визначені почергово як госпітальні бази на час спалаху, – каже Габінет. – Всі медики будуть забезпечені житлом. Усі місця вже визначені і готові. На роботу їх возитимуть спецтранспортом."

Проблеми в області, запевняв губернатор, з медпрацівниками можуть бути лише тоді, коли захворілі "підуть" тисячами. Та вже наприкінці травня ситуація виглядає зовсім не так райдужно, незважаючи на десятки, а не тисячі коронавірусних хворих.

"На жаль ці медичні працівники відмовляються йти працювати в Хмельницьку інфекційну лікарню, - константує ситуацію заступник голови ОДА Роман Примуш. – Ми не можемо примусити людей піти працювати. Тобто, ми маємо потенціал по лікарському персоналу, але дійсно тут маємо, хоч і не критичну, але нестачу персоналу. Було б добре, якби лікарня була укомплектована повністю."

За словами посадовця, потенційних медсестер аж ніяк не привабюлюють навіть 300% надбавки. 

На сьогодні в Хмельницькій інфекційній лікарні, куди щодня поступають хворі з коронавірусом і здебільшого з районів та міст області, фактично є лише половина необхідних медсестер. За таких умов їм уже "не світять" відпустки, адже підмінити ніким. Не вистачає й санітарок, тобто – молодших медсестер. Лікарі, що працюють в режимі 24/7, не лише хворіють на COVID-19, а й злягають з іншими захворюваннями, які загострюються через надважкий режим роботи.

Ситуація виглядає не надто оптимістичною, навіть незважаючи на те, що три дні поспіль в області кількість одужавших все ж перевищує кількість новозахворілих. Адже у медиків "інфекційки" пацієнтів не меншає, та й везуть їм складні випадки. 

Чи вдасться високопосадовцям сформувати реальний резерв медиків, - питання риторичне й неоптимістичне. Може виявитися, що наступній хвилі коронавірусу, яка має прийти чи то в червні, чи то у вересні, не буде кому протистояти.

Загалом, за час пандемії в області захворів 61 медик, з них 20 уже одужали. Хворіли працівники далеко не лише базової інфекційної лікарні, що в обласному центрі. Діагностували COVID-19 медикам з обласного військового шпиталю, перинатального центру, Кам'янець-Подільської міської лікарні, Нетішинської медчастини, цілої низки ЦРЛ: Старокостянтинівської, Кам'янець-Подільської, Хмельницької та Чемеровецької і кількох ПМСД: з Волочиського, Городоцького, Деражнянського, Красилівського районів та стоматологу з Дунаєвецького району.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький