Хмельницькі депутати обурилися інформацією про їхні прогули

Якби в Україні діяв закон про відкликання депутатів через пропуски засідань, то близько 18% представники міськради втратили б мандат.

Хмельницькі депутати обурилися інформаці…

Моніторинг відвідуванності сесій та комісій за 2011-2014 роки, кожен окремо, аналізували представники Громадського руху Чесно повідомляє Хмельницький.depo.ua.

За їхніми даними, 100% сесій пропустили три депутати, на засідання постійних комісій зовсім не ходили чотири обранці. Більше половини сесій пропустили 10 обранців, 13 відвідали менш, ніж половину засідань комісій. Слід зауважити, що Хмельницька міськрада складається з 60 депутатів.

Загалом, автори моніторингу зробили такий висновок: якби повною мірою діяв закон про відкликання депутатів через їх пропуски засідань, то близько 18% депутатів Хмельницької міськради могли б втратити мандат. Ще майже третина опинилася б під загрозою за невідвідування засідань постійних комісій.

Інфоргафіка, яку оприлюднили активісти викликала масу питань без відповідей і у журналістів, і у присутніх депутатів міськради.

"Критерії зрозумілі, але неправильні, - обурювався депутат Дмитро Шевченко. - Читаючи інфографіку реальної ситуації люди не побачать. Це неправильна робота або ж свідомо викривлена".

Чесно, але однобоко рух Чесно намагався проаналізувати роботу депутатів Хмельницької міської ради - фото 1

Олександр Симчишин, теж депутат і в недалекому минулому заступник голови облдержадміністрації, також здивувався узагальненням: "Я в десятці найдисциплінованіших депутатів, а тут такий результат. Пропустив кілька засідань комісій, але на то були вагомі причини. Мені здається це маніпулятивна оцінка".

"Маса неточностей і щодо приналежності депутатів до тієї чи іншої політсили. Частина людей, які вийшли з політсил, подані за колишньою партійною приналежністю. Це підмінна данних", - зауважує депутатка Олеся Тарасова.

Чесно, але однобоко рух Чесно намагався проаналізувати роботу депутатів Хмельницької міської ради - фото 2

А обранець Володимир Гончарук дивується: "Що за формулювання "один чи кілька років" ? І, взагалі - це схоже на витягнування окремих фактів. В інфографіці інформація не коректна".

У свою чергу, координатор руху "Чесно" Олег Черненко обгрунтував критерії підбірки - зокрема, чому дані аналізувалися за окремі роки - наступним чином: "Відвідування за 4 роки - не показник, а ось за якийсь рік - то да.  І взагалі, наша місія - щоб люди критично ставилися до депутатів".

"Готуючи всю інформацію, ми посилалися на данні міськради. Окрім того, за можливості зв'язувалися і з самими депутатами, - відкинули всі заперечення в "Чесно".  - Ми керувалися єдиним критерієм - фактаж". І запевнили, що просто критично подають інформацію, аби люди бачили недоліки своїх обранців, тим більше напередодні виборів.

Чесно, але однобоко рух Чесно намагався проаналізувати роботу депутатів Хмельницької міської ради - фото 4

 

Більше про депутатів місцевих рад та громадську активність - на порталі khm.depo.ua.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme