Чергову групу водолазів вивчили Кам'янецькі армійці

У Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, завершився курс підготовки фахівців за спеціальністю "Водолаз ІІІ класу"

Чергову групу водолазів вивчили Кам'янец…

Про це Depo.Хмельницький повідомив офіцер АрміяInform_Хмельницький Андрій Агєєв.

Двадцятьом слухачам, які впродовж шести тижнів проходили теоретичну і практичну підготовку, після успішного складання іспитів було присвоєно кваліфікацію "Водолаз" та урочисто вручено свідоцтва загальнодержавного зразка та особисті книжки водолаза.

"Це вже не перший випуск фахівців-водолазів, який проходить на базі Центру розмінування, - розповідає начальник Центру полковник Володимир Родіков. - З 2013 року до сьогодні навчання за даним напрямком у нас пройшло близько 300 чоловік. Для якісної підготовки водолазів у Центрі розмінування створені всі необхідні умови. Зокрема маємо чудовий водолазний комплекс з сучасними класами та спеціальним озером, що дозволяє проводити водолазні спуски та імітувати в реальних умовах позаштатні ситуації, які можуть виникнути з водолазом під час інженерно-технічних та аварійно-рятувальних робіт."

Окрім того, до послуг майбутніх водолазів є найсучасніша навчально-матеріальна база і найголовніше - висококваліфіковані інструктори з багатим професійним та бойовим досвідом.

"Як правило, перші тижні курсу ми присвячуємо теоретичній підготовці, – каже командир загону водолазної підготовки підполковник Іван Коваль. - Ця фаза підготовки передбачає опанування військовослужбовцями знань з організації водолазних спусків, вивчення типового сучасного водолазного спорядження та засобів забезпечення, яке перебуває на озброєнні в військових частинах." 

Окрім того, слухачі навчаються правилам зберігання, перевірки, підготовки, виявлення та усунення можливих несправностей водолазного спорядження. Вивчають способи виконання типових водолазних робіт, фізичні та фізіологічні особливості водолазних спусків, техніку безпеки під час виконання водолазних робіт та способи надання допомоги водолазам у аварійних ситуаціях.

Начальник відділення водолазної підготовки загону водолазної підготовки Центру капітан Володимир Гуска зокрема підкреслив, що лише успішно складений іспит із теоретії стає для слухача допуском до наступної фази підготовки - практичних водолазних спусків.

"Занурення під воду проводимо як на озері Центру, так і на різних ділянках річки Дністер, у будь яку пору року, в день і вночі. Це дозволяє слухачам набувати необхідної фізичної та психологічної витривалості, а також функціонального стану серцево-судинної та дихальної систем, стійкості до перепадів температури," - каже він.

Таким чином, інтенсивність та якість навчального процессу в Центрі розмінування дозволяє готувати професійних водолазних фахівців, які спроможні виконувати складні завдання під водою. У Центрі розмінування підготували вже близько 300 водолазів.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook