ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Через високу вартість газу його споживання значно скоротилося

Хмельниччина скоротила споживання газу на 18,5%
Depo.
13 серпня 2015 11:47
ФОТО: depo.ua
Через високу вартість газу його споживання значно скоротилося
Через високу вартість газу його споживання значно скоротилося

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі ПАТ "Хмельницькгаз", за 1 півріччя 2015 року споживачі використали 352 млн. куб.м газу, що на 18,5% менше, порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

Враховуючи те, що з квітня ціна газу для потреб населення зросла майже у 6 разів, очікується подальше значне падіння обсягів споживання блакитного палива.
Від обсягів споживання газу напряму залежить фінансування робіт по утриманню газотранспортної системи області в належному технічному стані, за який відповідає безпосередньо ПАТ "Хмельницькгаз".
Адже, джерелом фінансування поточної діяльності компанії, зокрема, витрат по обслуговуванню, ремонту, модернізації газових мереж є тарифна виручка від транспортування тапостачання газу.
Однак, ПАТ "Хмельницькгаз" недоотримав від тарифів на розподіл і постачання газу 44,2 млн.грн., що складає 21,7% планової тарифної виручки.
Падіння обсягів споживання призводить до гострого дефіциту обігових коштів бюджету компанії, що ставить під загрозу оплату першочергових витрат: зарплати, відрахування податків до бюджету, виконання інвестиційної програми підприємства тощо.

За три останні роки споживання природного газу в Хмельницької області скоротилося більш ніж на третину: з 934,9 млн куб. м у 2012 році до очікуваних 615 млн. куб.м у 2015 році.
Скорочення споживання газу в області зафіксоване серед усіх категорій. Зокрема, бюджетні організації за півріччя скоротили обсяги на 24,3%, промисловість на 20,8%, а населення на 18%.

Більше про ситуацію із газапостачанням читайте на khm.depo.ua