Через шкідливе виробництво у Нетішині хворіють діти

Захворюваність органів дихання дітей та дорослих у Нетішині пов’язуують з випалюванням деревного вугілля
Depo.
6 вересня 2016 08:25
ФОТО: depo.ua
Через шкідливе виробництво у Нетішині хворіють діти
Через шкідливе виробництво у Нетішині хворіють діти

Нетішинська влада стурбована станом довкілля, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Нетішинської міськради.

Начальник відділу охорони навколишнього середовища ВП "Хмельницька АЕС" ДП "НАЕК "Енергоатом" Олександр Левицький розповів, що викиди в повітря – це ще не найстрашніше, набагато гірше – куди діваються відходи. Тільки четверта частина  є кінцевим продуктом – деревним вугіллям, а 50-55% – це рідкі відходи, що реально можуть призвести до забруднення ґрунтів, а надалі – річки Горинь та артезіанської свердловини.

Медики Нетішина також стурбовані зростанням кількості хворих дітей та дорослих на алергічний реніт. За словами начальника КМЗ НМР "СМСЧ міста Нетішина" Василя Пословського, останнім часом частіше фіксується захворюваність органів дихання серед дорослих за рахунок ОРЗ і бронхіту.

"Не виключено, що причина цьому – господарська діяльність, пов'язана з випалюванням вугілля. Їдкий запах зранку відчутний у частині приміщень СМСЧ міста", – підкреслив він.

У Нетішині вирішили  створити тимчасову робочу групу для вивчення усіх необхідних моментів та вирішення"вугільного" питання. В групу увійдуть представників державних відомств, депутати, громадські організації.