Через безлад в Ізяславському Держгеокадастрі АТОшники не можуть отримати землю

Представники Держгеокадастру не з'явились на засідання колегії РДА, де мали прозвітувати про ситуацію

Через безлад в Ізяславському Держгеокада…

Як повідомили Depo.Хмельницький у прес-службі Ізяславської РДА, на порядок денний засідання колегії було винесено лише одне питання, яке вже тривалий час залишається невирішеним, - це виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції.

Голова Ізяславської районної громадської організації "Л.А.Д." (Люди.Актив.Дії.) Олександр Малецький у своєму виступі зазначив, що соціальна ініціатива щодо забезпечення АТОвців земельними наділами є благородною, проте її реалізація на практиці зазнає певних труднощів.

"Передусім це пов’язано із отриманням інформації щодо наявності вільних земельних ділянок. Надмірне бажання окремих керівників взяти в оренду більше землі призвело за останні роки до створення значної кількості віртуальних фермерських господарств", - наголосив громадський активіст.

А от почути роз’яснення по земельних питаннях, на жаль, не було можливості, оскільки представники відділу Держгеокадастру в Ізяславському районі та головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області не взяли участь у даному засіданні за невідомих причин.

Тож виступаючий запропонував звернутись до прокуратури із проханням розглянути питання щодо порушення прав громадян на отримання земельної ділянки.

Проте це не єдине порушення земельного законодавства на Ізяславщині.

Нещодавно прокуратура відсудила у чотирьох хмельничан приватизовані землі держзапасу. На території Кунівської сільської ради Ізяславського району незаконно приватизували 8 гектарів земель резервного фонду. Вартість земельних ділянок - 132 тисячі гривень. Їх було передано у власність чотирьом хмельничанам розпорядженням РДА у грудні 2012 року.

Як повідомили в прес-службі прокуратури, зазначені земельні ділянки передані безкоштовно у приватну власність з грубим порушенням вимог закону. Зокрема, ці четверо осіб не зареєстровані та ніколи не проживали на території Кунівської сільради, не зайняті у соціальній сфері села та не брали участі у розвитку його інфраструктури, що є обов’язковою умовою для отримання таких земель у власність.

"Попри це, на території сільської ради проживає більше 100 осіб, в тому числі й учасники АТО, які мають передбачене законом право на безоплатне отримання у приватну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення, однак не можуть ним скористатися", - відзначили у відомстві.

Це стало підставою для пред’явлення в суд прокуратурою району чотирьох позовів про скасування відповідних розпоряджень РДА та визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки. Суд задовільнив позов у повному обсязі 6 жовтня та повернув землю у власність держави.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme