Близько 8% жителів Хмельниччини не можуть собі придбати ліки

За даними облстатуправління, сім осіб із десяти хворіли протягом року

З метою вивчення думки населення країни та її регіонів про стан свого здоров'я та доступність медичних послуг, статисти наприкінці минулого року провели опитування серед домогосподарств, передає Depo.Хмельницький.

Результати опитування свідчать, що кожен другий українець оцінив стан свого здоров'я як "добрий", дві особи з п'яти як "задовільний", кожен десятий наш співвітчизник вважав його "поганим".

На Хмельниччині сім осіб із десяти хворіли протягом року, що передував опитуванню. Третина мешканців області мали хронічні захворювання. Найпоширенішими хворобами вже традиційно були названі гіпертонія та серцеві захворювання.

За медичною допомогою 84% опитаних зверталися до поліклініки, кожен шостий скористався послугами сімейного лікаря в поліклініці, майже 3% наших краян відвідали платні медичні установи та приватно-практикуючих лікарів, дві особи зі ста викликали швидку медичну допомогу.

Доступність медичної допомоги значною мірою залежить від фінансових можливостей домогосподарств. Так, 8% домогосподарств, у яких хто-небудь впродовж року потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, повідомили про випадки неможливості задовольнити свої потреби. Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість домогосподарств, як і в попередні роки, вказала занадто високу вартість ліків, медичних товарів та послуг охорони здоров'я.

"Програмою опитування також вивчалося питання щодо народжуваності. За його підсумками, жінок у віці 15 років і старші - 86% за своє життя народжували дітей. Майже половина з них народили по двоє дітей, більше третини - по одній, кожна восьма - трьох дітей і більше. Первістка, в основному, народжували жінки у віці 20–24 років," - додають в облстатуправлінні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький