Близько 23 млн грн екоподатку сплатили підприємці Хмельниччини

Економічними методами мінімізують ту шкоду, що завдається зовнішньому природному середовищу

Підприємства області від початку поточного року сплатили до бюджетів усіх рівнів 22,8 мільйона гривень екологічного податку, передає Depo.Хмельницький.

Відповідно до розподілу коштів із загальної суми до місцевих бюджетів надійшло майже 12,8 мільйона гривень, до державного бюджету - 10,2 мільйона гривень.

"Результат господарської діяльності людини не завжди і не у всьому йде на користь довкіллю. Адміністрування екологічного податку полягає якраз у тому, аби економічними методами мінімізувати ту шкоду, що завдається зовнішньому природному середовищу," - кажуть про призначення податку фіскали.

Платять за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об'єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах - за місцем розміщення стаціонарних джерел, спеціально відведених для цього місць чи об'єктів; за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк - за місцем перебування платника на податковому обліку у контролюючих органах.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року підвищується ставка екологічного податку за викиди вуглецю (СО2) стаціонарними джерелами з 0,41 гривень за тонну до 10 гривень за тонну. Далі буде поетапне підвищення ставки до рівня 30 гривень за тонну у 2023 році.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький