Більше сотні диких кабанів підгодовують лісівники на Ізяславщині (ФОТО)

Кормів для звірини на цьогорічну зиму заготовили на 380 тисяч гривень. Для годівлі облаштували годівниці, солонці, підгодівельні майданчики

В Ізяславському лісгоспі забезпечили підгодівлю звірини взимку, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби підприємства.

За Ізяславським лісгоспом закріплено 17200 га мисливських угідь. Це зобов'язало колектив мисливської служби проводити й організовувати не тільки полювання, а й весь комплекс робіт зі збереження та примноження тваринного світу.

Аби прискорити виконання програми ведення мисливського господарства, на підприємстві на площі 10 га облаштовано вольєр з відтворення поголів'я диких свиней. Зараз тут 48 дорослих особин без урахування молодняка поточного року. З вольєра в мисливські угіддя випустили 59 кабанів.

Активне застосування найефективніших біотехнічних заходів та охорона мисливських угідь є основою підвищення чисельності дичини. З приходом зими основний біотехнічний захід - підгодівля тварин. Її застосовують в мисливських господарствах для того, щоб в екстремальних умовах (глибокий сніговий покрив, різка зміна температур, ожеледиця) рятувати звірів від голоду.

Початок сезону підгодівлі залежить від кліматичних умов району. Умовно сезон підгодівлі ділиться на три періоди - з 1 по 30 листопада, коли викладається 25% добової норми кормів; другий період - з 1 по 30 грудня - викладається 50% добової норми кормів; третій період - з 1 січня по 10 лютого - викладається повна добова норма кормів.

Для підгодівлі тварин в зимовий період працівники мисливської служби протягом 2018 року заготували 32 тонн зерновідходів, 6 тонн коренеплодів, а також достатньо припасли сіна, гіллячкових віників з верби, ліщини. На придбання кормів, охорону, відтворення та біотехнічні заходи витрачено понад 380 тисяч гривень.

Викладається корм в місцях концентрації тварин, там де є загроза виснаження запасів природного корму. Для цього в лісових угіддях облаштовано в необхідній кількості біотехнічні споруди - годівниці, солонці, підгодівельні майданчики. Зміцнення кормової бази сприяє збільшенню чисельності дичини, покращує умови мешкання тварин, стримує їх від міграції, а також служить засобом концентрування тварин у певних місцях.

Нагадаємо, на Хмельниччині загальна площа мисливських угідь складає 1,5 млн га.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький