UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Більше сотні диких кабанів підгодовують лісівники на Ізяславщині (ФОТО)

Кормів для звірини на цьогорічну зиму заготовили на 380 тисяч гривень. Для годівлі облаштували годівниці, солонці, підгодівельні майданчики

В Ізяславському лісгоспі забезпечили підгодівлю звірини взимку, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби підприємства.

За Ізяславським лісгоспом закріплено 17200 га мисливських угідь. Це зобов'язало колектив мисливської служби проводити й організовувати не тільки полювання, а й весь комплекс робіт зі збереження та примноження тваринного світу.

Аби прискорити виконання програми ведення мисливського господарства, на підприємстві на площі 10 га облаштовано вольєр з відтворення поголів'я диких свиней. Зараз тут 48 дорослих особин без урахування молодняка поточного року. З вольєра в мисливські угіддя випустили 59 кабанів.

Активне застосування найефективніших біотехнічних заходів та охорона мисливських угідь є основою підвищення чисельності дичини. З приходом зими основний біотехнічний захід - підгодівля тварин. Її застосовують в мисливських господарствах для того, щоб в екстремальних умовах (глибокий сніговий покрив, різка зміна температур, ожеледиця) рятувати звірів від голоду.

Початок сезону підгодівлі залежить від кліматичних умов району. Умовно сезон підгодівлі ділиться на три періоди - з 1 по 30 листопада, коли викладається 25% добової норми кормів; другий період - з 1 по 30 грудня - викладається 50% добової норми кормів; третій період - з 1 січня по 10 лютого - викладається повна добова норма кормів.

Для підгодівлі тварин в зимовий період працівники мисливської служби протягом 2018 року заготували 32 тонн зерновідходів, 6 тонн коренеплодів, а також достатньо припасли сіна, гіллячкових віників з верби, ліщини. На придбання кормів, охорону, відтворення та біотехнічні заходи витрачено понад 380 тисяч гривень.

Викладається корм в місцях концентрації тварин, там де є загроза виснаження запасів природного корму. Для цього в лісових угіддях облаштовано в необхідній кількості біотехнічні споруди - годівниці, солонці, підгодівельні майданчики. Зміцнення кормової бази сприяє збільшенню чисельності дичини, покращує умови мешкання тварин, стримує їх від міграції, а також служить засобом концентрування тварин у певних місцях.

Нагадаємо, на Хмельниччині загальна площа мисливських угідь складає 1,5 млн га.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook