Більше півтори сотні жителів Хмельниччини вже цьогоріч стали контрактниками

Минулого року підписали контракти з ЗСУ 1670 жителів області

Про це інформують Depo.Хмельницький в прес-службі обласного військового комісаріату.

Торік одягти військові однострої вирішили більш ніж 1670 подолян, які проходитимуть службу у різних військових частинах на солдатських та сержантських посадах. І вже у січні поточного року до служби в армії долучилися ще 162 мешканця Хмельниччини.

"Є серед них і ті, які вже мають досвід служби та участі в бойових діях, але чимало й таких, які ще не мали справи з армією. Тож здебільшого ті, хто укладають контракт, відправляються на тримісячне навчання до навчальних центрів Збройних Сил України", – каже начальник відділу комплектування та призову (підготовки до військової служби) – заступник військового комісара Хмельницького ОВК Олег Попович.

Серед бажаючих служити українському народу у війську побільшало жінок. Серед минулорічних рекрутів їх було близько двох сотень, а у січні контрактниками стали 35 подолянок, тобто приблизно п’ята частина від загальної кількості.

Сьогодні військові комісаріати області чекають на чоловіків та жінок, охочих укласти контракт, як з досвідом служби так і за його відсутністю. Тут готові запропонувати широкий перелік вакансій офіцерського, сержантського та рядового складу за різними військовими спеціальностями – стрілець, снайпер, танкіст тощо. Водночас на військовій службі є можливість реалізувати свої цивільні навики чи раніше отриману освіту, наприклад, на посадах медиків, кухарів, діловодів, фінансистів, водіїв та інших.

Пріоритетними для комплектування завжди залишаються військові частини десантно-штурмових військ, для прикладу 80-та окрема десантно-штурмова бригада, підрозділи якої розташовані у Львівській та Чернівецькій області. Також посади для військовослужбовців за контрактом пропонуються і в частинах сухопутних військ, а це 44 окрема артилерійська бригада, яка дислокується у Тернополі, 14-та окрема механізована бригада імені князя Романа Великого, що на Волині, 24-та окрема механізована бригада імені Короля Данила, що на Львівщині тощо.

Грошове забезпечення солдата першого місяця служби у частинах десантно-штурмових військ, гірсько-піхотних та морської піхоти складає від 12 000 грн, в інших – від 10 200 грн. Військовослужбовці зазначених категорій отримують більше у зв’язку зі специфікою виконання завдань, але й при відборі на службу до кандидатів ставляться більш високі вимоги. В районі операції Об’єднаних сил військові отримують додатково 17 000 грн, перебуваючи на першій лінії, та 6 500 грн – на другій.

Загалом, розмір грошового забезпечення військовослужбовця залежить від вислуги, звання та займаної посади. До прикладу, у військових частинах вказаних елітних категорій командир роти отримує в середньому від 18500 грн. в пункті постійної дислокації та від 35 500 грн на передовій у зоні ООС. В інших відповідно від 16 000 грн та від 33 000 грн.

"Військовослужбовці отримують підйомну допомогу при укладанні контракту, щорічні виплати на оздоровлення, а також на вирішення соціально-побутових питань. Для них передбачене безкоштовне речове забезпечення, медичні послуги та санітарно-курортне лікування. Військовослужбовці контрактної служби у військових частинах безкоштовно забезпечуються щоденним триразовим харчуванням. Проживання в гуртожитках також є безкоштовним, а в разі оренди житла, виплачується компенсація за піднайом. Маючи достатню вислугу років, військовослужбовці раніше за цивільних йдуть на пенсію, рівень якої також є вищим", - додає Олег Попович.

Окрім цього, контрактник має ще низку різних переваг: від пільг на комунальні послуги і до участі в міжнародних миротворчих місіях, про які детально можна дізнатись у військових комісаріатах. До того ж, українська армія постійно змінюється і вдосконалюється, переходячи на стандарти НАТО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький