Більше 15 мільйонів гривень отримав бюджет від лісокористувачів Хмельниччини

З початку року до бюджетів усіх рівнів від суб'єктів господарювання Хмельницької області надійшло 15,2 мільйона гривень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, що вдвічі перевищує торішні надходження

Про це Хмельницький.depo.ua повідомляє із посиланням на прес-службу ДФС у Хмельницькій області.

"До державного бюджету мобілізовано 6,8 мільйона гривень рентної плати за використання лісових ресурсів, Решту 8,4 мільйона гривень сплачено користувачами природних ресурсів на потреби місцевих громад", - повідомили у прес-службі.

У регіональному представництві фіскальної служби відзначають, плата за лісокористування стимулює комплексне, раціональне використання природних ресурсів, а також забезпечує узгодження загальнодержавних інтересів з інтересами певних регіонів шляхом збалансованого розподілу коштів, отриманих від плати за природні ресурси, між державним і місцевим бюджетами.

Водночас, податківці нагадують, що згідно зі ст. 256.2.1. -256.2.4. Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв'язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо.

До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету.

Більше новин про життя регіону читайтена Хмельницький.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький