UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Білогірському молокозаводу, що забруднює довкілля, заборонили працювати

Перевірка, яку вдалося провести всупереч перешкоджанню керівництва заводу, виявила факт забруднення водойм і земель стічними водами Білогірського молокозакоду

Білогірському молокозаводу, що забруднює…

Протягом липня-вересня цього року на адресу Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області надходили численні звернення від жителів сіл Українка, Тростянка та Білогір’я  щодо порушень вимог природоохоронного законодавства ТОВ "ТД "Білогір’я молокопродукт", передає Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу ДЕІ.

Місцеві мешканці скаржились на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від котельні підприємства, забруднення землі та річки Горинь внаслідок скидання стічних вод на поля фільтрації. Тричі - 18 серпня, 15 вересня та 27 листопада цього року - посадові особи Інспекції не були допущенні керівником ТОВ "ТД "Білогір’я молокопродукт"  до проведення перевірок. За невиконання законних вимог посадових осіб Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області директор підприємства тричі притягувався до адміністративної відповідальності за статтею 188-5 КУпАП. 

18 листопада цього року екологи провели обстеження території Білогірської селищної ради від полів фільтрації ТОВ "ТД "Білогір’я молокопродукт" до скиду стічних вод в річку Горинь.  В напрямку до річки Горинь на площі 800 м2 було виявлено витікання стічних вод на поверхню землі, а з труби здійснювався скид стічних вод у річку Горинь зі специфічним різким запахом, ідентичним запаху стічних вод. Внутрішня, видима для зору сторона труби, з якої здійснювався скид, була покрита білою густою масою.

З метою підтвердження факту забруднення спеціалісти екоінспекції відібрали проби ґрунту, стічних та поверхневих вод та проведені відповідні лабораторні дослідження. За результатами проведених відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції досліджень було встановлено, що якісні показники річкової води, які були відібрані нижче скиду суттєво погіршуються у порівнянні з показниками до місця скидання стічних вод, що  свідчить про забруднення річки Горинь стічними водами та негативний вплив на водний об’єкт.

Не краща ситуація склалась і за результатами проведених Інспекцією інструментально-лабораторних досліджень ґрунтів, де за усіма досліджуваними показниками були встановлені  перевищення, що свідчить про забруднення земельної ділянки.

Відтак, Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області зобов’язала голову Білогірської селищної ради вжити заходів щодо обмеження, тимчасової заборони (зупинення) діяльності злісного забруднювача довкілля - ТОВ "ТД "Білогір’ямолокопродукт".

Питання проведення перевірки молокозаводу на Білогірщині перебуває на особистому контролі начальника Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

 "ТзОВ "ТД "Білогірямолокопродукт" є потужним виробником масла та сиру. Та разом з цим – потужним забруднювачем природи та нехтувачем законодавства України. Державна екологічна інспекція з свого боку вживає всіх вичерпних заходів щодо притягнення ТОВ "ТД "Білогір’ямолокопродукт" до відповідальності за нанесені природному середовищу збитки!" - зазначають в Інспекції.

Нагадаємо, фермерське господарство на Білогірщині забруднювало повітря.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"