Безпечне очищення: Більше сотні рятувальників Хмельниччини чергуватимуть на Водохреща біля ополонок

Надзвичайнки продемонстрували на майстер-класі способи саморятування із крижаної пастки. А медики ДСНС розповіли порядок надання допомоги  постраждалому від утоплення чи при переохолодженні

Рятувальники спільно із представниками засобів масової інформації застерегли краян напередодні Водохреща, повідомляє Depo.Хмельницький.

Традиційно, протягом 18-19 січня рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій Хмельницької області забезпечують безпеку людей, які прийшли до водойм, аби у свято Водохреща пірнути у цілющу воду та отримати Божу благодать. У кожному районі області, у місцях масового купання організовано чергування рятувальних постів, які забезпечені засобами рятування на воді.

Загалом цілодобово працюватимуть 38 тимчасових рятувальних постів у місцях масового святкування, де будуть залучені 128 рятувальників на 28 одиницях спецтехніки та усім необхідним для рятування спорядженням.

В обласному центрі в районі міського пляжу задля безпеки громадян працюватимуть два рятувальних пости з обох сторін р.Південний Буг на яких буде розгорнуто пункти обігріву, де після купання можна буде відігрітися.

Аби вберегти людей від нещасних випадків, працівники ДСНС через ЗМІ звернулися до громадян, щоб нагадати правила безпечного перебування на льоду та купання без загрози для їхнього життя.

Рятувальники радять громадянам не пірнати в ополонку, якщо ви не загартовані, адже можна отримати переохолодження. Не слід цього робити людям, у яких є проблеми із серцем. Але якщо ви все-таки вирішили зцілитися освяченою водою, то краще це робити у спеціально визначених для купання місцях, де є рятувальні пости з наявністю фахівців, котрі у разі небезпеки можуть надати відповідну допомогу.

Також продемонстрували майстер-клас по саморятуванню із крижаної пастки. Після чого, медики ДСНС розповіли порядок надання допомоги постраждалому від утоплення та що робити при переохолодженні.

Нагадаємо, хмельничанам на Водохреща організують чотири купальні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький