UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Без схем: Хмельницькі атомники продають кисень лише напряму лікарням

Цілодобово на Хмельницькій АЕС у три зміни працює близько двох десятків фахівців

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Без схем: Хмельницькі атомники продають…
На ХАЕС виробляють медичний кисень

Хмельницька АЕС – одна із трьох українських атомних електростанцій, яка уже півроку бере участь у соціальному проекті, покликаному зберегти життя українських громадян. Саме важкохворим пацієнтам, які борються із коронавірусною хворобою, кисень, що виробляється на майданчиках вітчизняних АЕС, в тому числі і на Хмельницькій, стає в прямому розумінні життєдайним і рятує не одне життя.

Щодня азотно-киснева станція реакторного цеху ХАЕС наповнює 80 балонів, кожен з яких вміщає по 40 літрів медичного кисню. І хоча, насамперед, ця дільниця забезпечує технологічні процеси роботи атомної електростанції, проте Хмельницька АЕС спільно із НАЕК "Енергоатом" віднайшла можливість долучитися до порятунку людських життів.

За словами заступника генерального директора ХАЕС з якості і управління Олександра Годнєва, доводилось відмовляти підприємливим установам, які хотіли купувати у ХАЕС кисень дешево, перепродуючи згодом лікарням, передає Depo.Хмельницький.

"Наша технологія виробництва медичного кисню відповідає найвищим вимогам у цій сфері, а деякі показники хімічного аналізу є навіть кращими, – зауважує Олександр Годнєв. – Хмельницька АЕС уклала договори із Славутською та Шепетівською лікарнями на постачання цього засобу. До нас за допомогою звертаються медики інших ліку­ва­льних закладів регіону, зокрема з По­лонного, Старокостянтинова, Жмеринки, що на Вінничині. Стараємося завжди допомогти. ХАЕС в жодному разі не заробляє на постачанні медичного кисню у лікарні, адже відпускає балони із газом за символічною ціною – 2 грн 77 коп, надаючи знижку у 99%."

Посадовець наголошує, що працюють лише із медичними закладами згідно з укладеними договорами. Наразі цілодобово на Хмельницькій АЕС у три зміни працює близько двох десятків фахівців, які заправляють балони, роблять хімічний аналіз кисню медичного, перевіряють, наскільки коректно та правильно він виконаний, готують звітність, видають сертифікати якості.

Нагадаємо, три українських АЕС можуть на своїх азотно-кисневих станціях щодня виробляти 120 балонів - це 5 тисяч літрів кисню.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme