Антимонопольний комітет Хмельницького оштрафува "Укрнафту" і групи "Приват"

АМКУ оштрафувало АЗС ПАТ "Укрнафта" і групи "Приват" на 0,408 млн грн за антиконкурентні узгоджені дії
Depo.
8 липня 2016 13:34
ФОТО: depo.ua
Антимонопольний комітет Хмельницького оштрафува "Укрнафту" і групи "Приват"
Антимонопольний комітет Хмельницького оштрафува "Укрнафту" і групи "Приват"

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувало АЗС ПАТ "Укрнафта" і групи "Приват" на 0,408 млн грн за антиконкурентні узгоджені дії, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на bin.ua.

Відділення комітету встановило, що за перше півріччя 2015 року спостерігалося одночасне підвищення і падіння роздрібних цін на скраплений газ і дизельне паливо, які реалізовувалися через АГЗС і АЗС оштрафованих компаній.

"Аналіз динаміки зміни роздрібних цін на скраплений газ і дизельне паливо свідчить, що відпускні ціни АЗС ТОВ "Айас", ТОВ "ТК-Фаро" та ПАТ "Укрнафта" змінювалися одночасно, на однакову величину, що підтверджує схожість дій", - йдеться в повідомленні.

"Така поведінка нафтотрейдерів могло обмежити конкуренцію на ринку. Оператори не змагалися між собою завдяки власним досягненням і зменшення фактичних витрат, пов'язаних з діяльністю з надання послуг по заправці автотранспорту скрапленим та дизельним паливом, шляхом встановлення обґрунтованою, справедливою ціни, а, орієнтуючись на рівень ціни один одного, одночасно змінювали ціни без об'єктивно виправданих на те причин", - наводяться в повідомленні слова відділення АМКУ Віталій Олуйко.

В партнерські мережі "Авіас", які пов'язують із групою "Приват", що входить близько 1,6 тис. АЗС по всій країні. Станції мережі працюють під брендом ANP, "Укрнафта", "АВІАС плюс", "Мавекс", Sentosa Oil, "Юкон", ЗНП, Rubix та ін.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький