Антимонопольники звинуватили Хмельницьку ОДА у непрозорості щодо визначення перевізників

В Антимонопольному комітеті ввавжають, що ОДА встановила такі умови конкурсу на визначення перевізників, що обмежуть можливість усім бажаючим взяти в ньому участь

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зобов'язало Хмельницьку ОДА в особі Департаменту економічного розвитку та промисловості встановлювати умови конкурсу на визначення автомобільного перевізника на міжміських автобусних маршрутах загального користування у відповідності до вимог законодавства про автомобільний транспорт, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу АМКУ.

До відділення звернулося ПрАТ "Шепетівське автотранспортне підприємство 16807" щодо необґрунтованого встановлення умови для участі у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на міжміських автобусних маршрутах загального користування №9 "Шепетівка - Полонне", №10 "Шепетівка - Полонне" та №11"Шепетівка - Полонне".

30 вересня 2017 року Хмельницька обласна державна адміністрація (організатор конкурсу) оголосила конкурси з перевезення пасажирів в звичайному режимі руху на автобусних маршрутах загального користування. Однією із умов проведення конкурсу було встановлення кількості місць для сидіння - від 20.

Перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в Хмельницькій області здійснюють близько 350 суб'єктів господарювання, які мають у наявності транспортні засоби з різною кількістю місць для сидіння. Частина може виявити бажання прийняти участь у конкурсах з перевезення пасажирів на міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі Хмельницької області, при цьому не виключається можливість участі у конкурсах суб'єктів господарювання із сусідніх областей.

Під час встановлення вимог до структури парку автобусів, що будуть використовуватись на автобусних маршрутах загального користування, організатори перевезень повинні керуватись вимогами Порядку визначення класу комфортності автобусів, сфери їхнього використання за видами сполучення та режимами руху, що не було виконано адміністрацією.

В результаті таких дій Хмельницької обласної державної адміністрації в особі Департаменту економічного розвитку та промисловості було звужено кількість потенційних суб'єктів господарювання - перевізників, які могли виявити бажання прийняти участь у конкурсі, що могло призвести до обмеження конкуренції під час проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах.

Нагадаємо, за змову на торгах у Хмельницькому оштрафували дві львівські фірми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook