Англійці розробили костюм, який допоможе ходити візочникам

Костюм навчається і пристосовується до руху носія, надаючи йому прискорення при необхідності
Depo.
20 червня 2016 17:44
ФОТО: depo.ua
Англійці розробили костюм, який допоможе ходити візочникам
Англійці розробили костюм, який допоможе ходити візочникам

Як повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на portaltele.com, костюм можна швидко зняти, і він має відносно низькє енергоспоживання.

Экзокостюм SRI під назвою Superflex розроблявся протягом кількох останніх років на гроші програми DARPA Warrior Web.

Винахід продовжують вдосконавлювати.
Річ Махоні ще у 2014 році він так описав винахід: "Він розташовується під вашим одягом, він тихий, зручний, синергічно співвідноситься з вашими рухами і просто додає трохи енергії у потрібний час, знижуючи загальну кількість енергії, яку витрачає ваше тіло". Хоча дизайн костюма нагадує щось з одягу Бетмена, на ділі він розрахований зовсім не на ринок лиходіїв-мільярдерів. Зусилля розробників зосереджені на відновлення  у повсякденному житті мобільності літніх людей та інвалідів."
Маніш Котари, голова SRI Ventures говорить: " Якби мій 99-річний дідусь надів одяг, який ніхто не бачить і який допоміг б йому ходити без ходунків, його можна було б вважати за Супермена".
Superflex використовує поєднання сенсорів, електроніки та штучних "м'язів" і "сухожилля" для відстеження руху та надання їм швидких поштовхів, що підтримують руки, ноги або тіло в потрібний час. Він дає можливість літній людині пересуватися без тростини або ходунків або рівно тримати руку, яка захоплює предмети — зменшує зусилля, не обмежуючи свободу.

Про ціну поки не йдеться, доступність є однією з цілей проекту.
Дослідники не покинули працювати над більш традиційними экзоскелетами. Superflex може допомогти людям з обмеженою рухливістю. Але людям, наприклад, без ніг, потрібно такий екзоскелет на заміну інвалідного крісла.

Робота над экзоскелетами, як для медичних, так і для промислових завдань, триває.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький