Американські вчені припустили, що свободи волі не може існувати

Свобода волі є прийомом головного мозку
Depo.
1 травня 2016 12:37
ФОТО: depo.ua
Американські вчені припустили, що свободи волі не може існувати
Американські вчені припустили, що свободи волі не може існувати

 За словами співробітників Принстонкого університету, ілюзія вибору є прийомом мозку, щоб виправдати те чи інше дію вже після того, як воно було вчинено, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на hitech-news.ru.

Дослідники Адам Бер і Підлогу Блум вирішили довести теорію, висунуту Деном Вегнером і Талією Вітлі більше 20 років тому. Фахівці провели експеримент за участю чоловіків і жінок різного віку, яким було необхідно пройти комп'ютерний тест. Учасникам п'ять разів демонструвалися п'ять білих кіл і пропонувалося вибрати один з них, перш ніж обране коло загориться червоним.

Пізніше вчені запитували у тестованих, вгадали вони правильний круг або ж їм не вистачило часу зробити вибір. За статистикою, учасники експерименту повинні були вибрати правильний круг принаймні один раз, проте вони заявляли, що вгадували набагато частіше, ніж у 20% випадків.

Навіть якщо коло спалахував за частки секунди, коли мозок ще не здатний визначитися з вибором того чи іншого елемента, близько 30% опитаних стверджували, що вибрали саме то коло.

Виходячи з цього, фахівці прийшли до висновку, що досить часто наш мозок змушує нас вірити в свободу волі, тоді як насправді лише намагається підлаштується під мінливі обставини. 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький