ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Активісти руху “Чесно” відзначили особливості передвиборної кампанії

Хмельницькі кандидати розповіли, скільки грошей витратили на передвиборну кампанію
Depo.
23 жовтня 2015 15:23
ФОТО: depo.ua
Активісти руху “Чесно” відзначили особливості передвиборної кампанії
Активісти руху “Чесно” відзначили особливості передвиборної кампанії

Як повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на відання "Є", такими відвертими були лише двоє претендентів на крісло мера та три місцеві партії.

У Хмельницькому активісти руху “Чесно” презентували попередні підсумки кампанії “Стеж за грошима”. Партії та кандидати, які підписали “Декларації відповідальності” і зобов’язались вести чесну передвиборну боротьбу, мали оприлюднити майнові декларації та надати проміжні фінансові звіти про свої витрати.

 Як зазначив координатор руху “Чесно” у Хмельницькому Олег Черненко, представники дев'яти партій підписали “Декларації відповідальності”. Серед них “Поруч”, “УКРОП”, “Об'єднання “Самопоміч”, “Відродження”, “Рідне місто”, “Наш край”, Радикальна партія України, Народний Рух України, “За конкретні справи”. Лише дві з них подали фінансовіий звіт: “Об'єднання “Самопоміч”, у якої по місту трохи більше 94 тисяч гривень витрат на передвиборну кампанію, та “Відродження”, яка витратила на вибори по області майже 827 тисяч гривень. Представник “Народного руху України” зауважив, що вони витратили 16 тисяч гривень на передвиборну кампанію.

Щодо прозорості кампаній кандидатів у мери Хмельницького, із 14 охочих стати міським головою лише троє приєдналися до ініціативи і підписали “Декларацію відповідальності”. Це Cергій Мандзій, Дмитро Йовдій та Юрій Самолюк. Однак, Дмитро Йовдій так і не надав фінансового звіту, а двоє інших вклалися у суму близько 300 тисяч гривень на рекламу у ЗМІ, друковані матеріали, зовнішню рекламу. Усі витрати — їхні власні кошти.

Активісти відзначили, що спостерігають сильну політичну міграцію. Відбувається це зазвичай не через зміну ідейних переконань, та окрему плату. Виборці повинні розуміти, що чесні депутати не можуть так легко змінювати свої переконання.

Про особливості виборів 2015 читайте на khm.depo.ua.