Агровиробник на Хмельниччині наживався на "освітніх" землях

У Ярмолинецькому районні в незаконному користуванні перебувало 10 га землі

За втручання місцевої прокуратури припинено використання приватним агровиробником землі вартістю 300 тис грн, неправомірно переданої йому навчальним закладом, повідомляє Depo.Хмельницький.

Фахівці Городоцької місцевої прокуратури виявили факти незаконного використання приватним агровиробником земель, наданих для обслуговування спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Заклад освіти із фізичною особою - підприємцем уклав договір про спільну господарську діяльність, зміст якого суперечить нормам чинного законодавства та по своїй суті є договором оренди землі.

Відповідно до правочину у користування підприємства передали 10 га землі вартістю 300 тис. грн.

"Під виглядом вказаної угоди насправді приховано оренду землі, розташованої за межами населеного пункту с. Соколівка Ярмолинецького району, призначеної виключно для забезпечення виконання завдань закладу, - каже керівник місцевої прокуратури Сергій Стецюк. - В порушення вимог законодавства зазначена земельна ділянка фактично використовувалась приватним суб'єктом господарювання для отримання прибутку."

Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогами визнати договір про спільну діяльність недійсним та припинити зобов'язання за ним на майбутнє.

Під час судового розгляду справи спірний договір між відповідачами розірвано та ділянку повернуто законному користувачу.

Нагадаємо, навчальному закладу Хмельниччині повернули землі на 2 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький