Аграрії на Хмельниччині гуртуються заради громад

Коперативний рух намагається дати людям роботу на селі і не тільки

Фермери та керівники тергромад і сіл ознайомилися сьогодні з потенціалом коперативного рухи, повідомляє Depo.Хмельницький.

Перший Національний кооператив запрацював на теренах Хмельниччини лише торік, але успішність проекту вже має перші ознаки.

"500 сімей вирощували торік квасою і з ними розрахувалися. Ми змогли зібрати і продати оптову партію – відтак чи не втричі стала вища закупівельна ціна. Люди задоволені, - розповідає співзасновник ПНАКу і керівник БФ "Зміцнення громад" Тетяна Василик. І наводить ще приклад: - Молоко по 4.50 приймали від населення. До того ж ми змусили й інших заготівельників таким чином підняти вартість молока."

"Ми для себе прийняли рішення що цей рік присвятимо не лише кооперації, а й певною мірою, просвіті на селі. Звичайно, важливо запустити економічні і фінансові моделі, але не менш важливо "розбудити" людей. Щоб люди хотіли змінюватися і розвиватися – самі і громадою." – наголошує Тетяна.

Економіст, що вже неодне десятиліття займається кооперацією Зиновій Свереда переконує селян: "Посмодерновий період колоніалізму ми пережили вже. Треба відродити добре забуте старе – досвід предків – кооперацію. В основі якої крім зайнятості і прибутків лежить людська гідність."

І оптимістично додає: "Зараз ми заснували Український Кооперативний Альянс, який буде платформою об’єднання та діалогу, представлятиме інтереси українських кооператив у світі. Ми відродимо славні традиції солідарності наших громад".

Якщо ж перейти до більш приземленого, то радили фермерам і сільським головам на що у виробництві зробити ставки цьогоріч, оскільки літо обіцяють малосприятливе. Які, до слова, з'їхалися зі всієї області.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький