Аграрії Хмельниччини виступають проти панщини і несправедливості

Відтак об'єднуються в кооперативи та шукають нових форм господарювання

Аграрії Хмельниччини виступають проти па…

Варіантом ефективної економічної моделі у сучасному селі може стати все та ж кооперація, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією Громадського радіо.

Наразі зараз і серед фермерів, і серед селян, які господарюють на присадибних ділянках, великий попит на тренінги, пов'язані з кооперацією та новими способами господарювання.

"Не треба боятися аграрної України: Аграрна Україна - це наша конкурентна перевага", - стверджує аграрій зі стажем, член Першого національного аграрного кооперативу Андрій Гордійчук.

Доктор же соціальної економіки (Рим, Італія) та  експерт з розвитку громад та соціального підприємництва Зиновій Свереда взагалі говорить про багатовікову власне українську традицію.

"Вона зародилася як протест і як альтернатива того стану, в якому українці перебували майже 200 років тому. Кооперація зародилася тоді, коли українці вийшли з панщини і мали брати на себе відповідальність за власний розвиток", - каже Зиновій.

А ще Андрій Гордійчук говорить: "Потрібно повірити, що ми гідні успіху, і в те, що в цивілізованому світі аграрії - основа всього. Повернемось до Європи: найбагатші люди там - фермери. У аграрній сфері - найбільш гарантований прибуток, особливо, в Україні. Географічне розташування України дає нам велику конкурентну перевагу".

Аграрії знають, що ніхто, крім них самих, реформ не проведе. Для того, щоб щось змінити, необхідна самоорганізація. Проводячи тренінги на по Україні, дійшли висновку, що є велика проблема із схемою продажу. Приміром, фермери часто-густо продають молоко за безцінь, а ефективніше було б кооперуватися та закупити техніку для власного виробництва сирів.

Також, вважають аграрії та аграрники, є проблема із культурою споживання. Гроші є, але громади неефективно їх використовують.

"Одна приказка говорить про те, що на заробляння однієї гривні чи мільйону йде однакова кількість енергії. В чому тоді різниця? У обізнаності ситуації та вмінні управляти процесом", - стверджує керівник агропромислової корпорації з Шепетівщини Андрій Гордійчук.

І головне завдання Першого національного аграрного кооперативу - навчити людей ефективно працювати та повірити в себе.

Нагадаємо, що на Хмельниччині до НАК ввійшло близько 60 сіл, де вже за 3 роки планують дати роботу 10 тисячам селянам.

Про роботу і розвиток Першого національного аграрного кооперативу читайте на порталі Depo.Хмельницький.

 

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme