Аграрії Хмельниччини цьогоріч засіяли майже 1,2 млн га

Майже половину посіяних площ в області займають зернові та зернобобові культури

Цьогоріч в області сільськогосподарські культури сіяли на площі 1183 тис. га, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби ОДА.

З них у сільськогосподарських підприємствах - 78%, у господарствах населення - 22%. У порівнянні з попереднім роком загальна посівна площа збільшилась на 10 тис.га.

У структурі посівних площ, як і в попередні роки, найбільша частка - 48%, припадає на зернові та зернобобові культури. У поточному році пшениці посіяли 20% всіх посівів, кукурудзи - 17%, ячменю - 8%, гречки - 1%.

Розширили площі під квасолею (на 20%), зернобобовими культурами, без квасолі (на 13%), кукурудзою (на 8%), ячменем (на 7%), пшеницею (на 3%); водночас скорочено площі посівів проса (в 3,1 рази), жита (в 2,2 рази), гречки (на 32%), вівса (на 2%).

Культурами технічної групи зайнято 36% всіх посівів, що на 1% менше, ніж торік. Найбільше посіяно сої - на 12% менше, соняшнику - на 8% більше, ріпаку та кользи - на 25% більше, буряків цукрових фабричних - на 17% менше.

Під картоплею в області зайнято 6% загальної посівної площі, овочами відкритого ґрунту - 1%, кормовими культурами - 9%.

Основними виробниками зернових та технічних культур є сільськогосподарські підприємства (в них зосереджено відповідно 83% та 97% посівних площ цих культур), картоплі та овочів - господарства населення (відповідно майже 100% та 97%).

Нагадаємо, аграрії на Хмельниччині майже зібрали ріпак.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький