Аграрій з Хмельниччини користувався майже 200 га землі ліцею безкоштовно

Через суд прокурорам вдалося "відвоювати" наділ і повернути Волочиському промислово-аграрному ліцею

За позовом прокуратури закладу освіти повернули земельну ділянку вартістю 5,8 млн гривень, повідомили Depo.Хмельницький в облпрокуратурі.

Городоцька місцева прокуратура виявила порушення вимог законодавства при використанні землі сільськогосподарського призначення на території Волочиського району.

"У грудні минулого року Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей уклав договір підряду з одним із приватних підприємств щодо реалізації дослідницьких та навчальних цілей за рахунок використання земельної ділянки загальною площею 195 га," - розповідають правоохоронці.

Водночас зазначена земельна ділянка фактично використовується суб'єктом господарювання для вирощування сільськогосподарських культур та отримання прибутку від збору урожаю.

"Тобто під виглядом цього правочину насправді приховано договірні відносини з оренди землі, які повинні оформлятись іншим типом договору, за результатами проведення земельних торгів та за погодженням із уповноваженим органом виконавчої влади, - константують в прокуратурі. -Будь-якого дозволу на укладення такої угоди Міністерство освіти і науки України, яке здійснює контроль за ефективністю використання та збереження цього майна, ліцею не надавало."

Місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання вказаного правочину недійсним та звільнення землі недобросовісним користувачем.

Господарський суд Хмельницької області позовні вимоги прокурора задовільнив в повному обсязі, а земельну ділянку повернув навчальному закладу.

Нагадаємо, нещодавно землі вартістю більш як в півмільйона гривень повернули навчальному закладу в Білогірському районі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький