UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Адміністративна мапа Хмельниччини зазнає змін

Експерт пояснив скільки районів має бути створено на Хмельниччині

Адміністративна мапа Хмельниччини зазнає…

Зараз на Хмельниччині сформовані 20 адміністративних районів, однак другий етап реформи децентралізації передбачає створення нових, передає Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

За різними даними їх має бути три: Кам’янець-Подільський, Хмельницький та Шепетівський. Або ж чотири – до вищеперерахованих додають ще Городоцький, який, ніби то, лобіюють окремі народні депутати. Але поки офіційних повідомлень не було і у парламенті зареєстровані лише декілька законопроектів, які визначають процедуру створення нових районів, залишається слухати версії і погоджуватися, або не погоджуватися із ними.

Днями в ефірі Суспільного телеканалу "Поділля Центр" директор інституту громадянського суспільства, експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Анатолій Ткачук зазначив, що центром новоствореного району має бути місто, яке є домінуючим по відношенню до інших, щоб "ні в кого не виникало сумнівів, що це столиця".

"Щоб зрозуміти скільки у Хмельницькій області має бути районів, достатньо просто подивитися на карту. Тут є три домінуючих центри – Кам’янець-Подільський, Хмельницький і Шепетівка. Інших центрів немає. Можна намагатися різними схемами, чи лобізмом, змінити їх кількість, але це буде схема, яка не буде життєздатною і за деякий час, її доведеться "відкрутити" назад", – пояснив Анатолій Ткачук.

Також Анатолій Ткачук пояснив, що немає об’єднання районів, а є створення нових. "Райони – це державний рівень управління. Не є, до прикладу Шепетівський район, районом, до якого приєднаються інші. Може бути місто Шепетівка, як центр нового великого району", – зазначив експерт.

Він також нагадав, що при будь-якій конфігурації районів, населені пункти не втрачають свого статусу: якщо зараз місто, то після створення нового району воно так і залишиться містом. 

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, презентував Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на період до 2021 року. Він же і заявив, що децентралізація потребує нових рішень, нового етапу реформи і назвав завдання на цьому шляху.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme