3 фіктивні підприємства на Хмельниччині чуть не "поглинули" 8 мільйонів гривень

Будівельним організаціям мали "відшкодувати" ПДВ
Depo.
11 серпня 2016 14:31
ФОТО: depo.ua
3 фіктивні підприємства на Хмельниччині чуть не "поглинули" 8 мільйонів гривень
3 фіктивні підприємства на Хмельниччині чуть не "поглинули" 8 мільйонів гривень

У Хмельницькому попереджено привласнення через фіктивні фірми 8 млн грн бюджетних коштів, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби прокуратури Хмельницької області.

"Наразі здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами замаху на привласнення державних коштів через фіктивні підприємства, яке розслідується слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в області," – кажуть в прокуратурі.

На початку року устворенні три будівельні ТОВ.  Проте, у них відсутні необхідні умови для здійснення такого виду господарської діяльності - немає найманих працівників, основних засобів, виробничих активів, об’єктів будівництва, складських приміщень, транспортних засобів, дозволів на виконання будівельних робіт тощо.

Якраз це і вказує на фіктивність підприємств, які були створені саме для прикриття незаконної діяльності, що полягала у безпідставному відшкодуванні податку на додану вартість з державного бюджету та можливому подальшому привласненні цих коштів.

В такий спосіб засновники та керівники ТОВ безпідставно заявили до відшкодування із бюджету ПДВ на суму більше 8 млн гривень. Кримінальне провадження зареєстроване за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 - замах на привласнення чужого майна, вчинене в особливо великих розмірах; ч. 1 ст. 205 - фіктивне підприємництво КК України.

Наразі проводяться всі необхідні слідчі дії з метою встановлення обставин вчинення злочину та винних осіб.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та