ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

150 тон дусту в Кам'янці лежать розсипом

Вже третій рік Кам'янець-Подільські депутати не можуть вирішити питання із захороненням виявленного дусту
Depo.
28 липня 2015 15:20
ФОТО: depo.ua
150 тон дусту в Кам
150 тон дусту в Кам'янці лежать розсипом

У 2012 році в селі Рогізна на присадибній ділянці під насипом землі виявили металеві баки з невідомою речовиною, за попередніми підрахунками орієнтовний обсяг якої становить 150 тонн, повідомляє Depo.Хмельницький із посиланням на НГП.

Невідомою речовиною виявився ДДТ (хлорорганічний пестицид (діхлордіфенілтріхлоретан), який у побуті називають - дуст.

Він хімічно стійка сполука з періодом природного напіврозпаду 49 років. Дуст  має здатність накопичуватися в організмі людини і спричиняє захворювання нервової системи, серця, печінки, кісток.

Виявлене сховище є потенційним джерелом забруднення навколишнього середовища: ґрунту, водних джерел (навіть артезіанських вод) стверджують екологи.

У 2015 році з обласного бюджету виділено 1,4 млн. грн на проведення робіт із забезпечення екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання непридатних або заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин до місць їх централізованого зберігання, у тому числі і в с.Рогізна.

Кам'янець-Подільські депутати, виконавча влада до цих пір нічого не зробили аби забезпечити належне зберігання непридатних пестицидів та знайти їм  централізоване місце для зберігання.

Про екологічні проблеми регіону читайте на Depo.Хмельницький.