1 вересня: Що готує "Нова українська школа" на Хмельниччині

Відбувся обласний освітній форум "Нова українська школа - запуск реформи, участь громад"

Відбувся обласний освітній форум "Нова українська школа - запуск реформи, участь громад", на якому голови райдержадміністрації, об'єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів їх структурних підрозділів, що відповідають за освітній напрям, директори обласних комунальних освітніх установ говорили про особливості поточного навчального року.

Забезпечення рівного доступу до якісної освіти всім учням, незалежно від їхнього місця проживання, гостро ставить питання подальшого вдосконалення мережі закладів загальної середньої освіти. Відтак, в області створили 25 опорних шкіл: торік 15 і цього літа ще 10.

"Створюючи такі заклади, даємо змогу підвищити якість освітніх послуг, надаваним учням, і одночасно не закривати малокомплектні школи, а перетворювати їх на філії. Одне з найважливіших завдань, що стоїть перед місцевою владою - налагодження ефективної комунікації з батьками та педагогічними колективами таких закладів, аби донести до них розуміння того, що пріоритетом має бути якість освіти, високий рівень знань учнів, а не збереження приміщення та робочих місць," - переконаний голова ОДА Вадим Лозовий.

Що ж стосується підвозу учнів до навчальних закладів, то у 2018 році за кошти освітньої субвенцій (12,6 млн грн) за принципом співфінансування 70% на 30%, вже придбали 13 шкільних автобусів, а на черговій сесії облради розглянуть питання щодо розподілу коштів освітньої субвенції на придбання ще 9-ти автобусів для організації підвезення учнів оптимізованих закладів освіти.

"Держава у цьому році виділила суттєвий ресурс - більше 1 млрд грн. Для нашої області, всього у 2018 році, на створення сучасного освітнього простору, оновлення матеріально-технічної бази кабінетів природничо-математичного напряму та перших класів виділено 99,2 млн грн, з них 37,6 млн грн на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та сучасними мобільними меблями," - уточняє очільник області цифри.

Однак, не всі ефективно спрацювали по використанню коштів для початкової школи. Не вчасно прийнято рішення місцевими радами щодо виділення коштів на співфінансування, проблеми із проведення тендерних процедур. Так, субвенцію використали на 40%.

Готували в області до нововведень і вчителів - провели навчання усіх педагогів, заступників директорів з початкової школи.

На створення нового освітнього простору область отримала близько 50 мільйонів субвенції із державного бюджету. Ці кошти розподілені у райони. Також гроші виділяли з місцевих бюджетів.

Ще одним із пріоритетних напрямів в освіті на сьогодні є інклюзивна освіта, яка покликана реалізувати права дітей з особливими освітніми потребами на здобуття якісної освіти, всебічний розвиток, підготовку до активної участі у життя суспільства, та наголосив на важливості забезпечення безбар'єрного доступу як до приміщення закладу, так і безпосередньо у самому приміщенні, з дотримання вимог державних стандартів.

Цьогорічний навчальний рік обіцяє бути більш насиченим, ніж минулий, відтак дискутували про: сьогодення та майбутнє професійно-технічної освіти, роботу дошкільної ланки; обговорили досвід та перспективи впровадження інклюзивної освіти, створення та налагодження ефективного функціонування опірних шкіл, нові форми організації позашкільної освіти, соціальний захист працівників освіти.

Правда, в області зменшилася кількість загальноосвітніх навчальних закладів: 16 ліквідували, а близько 30 закладів стали філіям опорних навчальних закладів і втратили статус юридичних осіб. Мережу закладів змінили відповідно до чисельності учнів і потреб регіонів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький