"Живим щитом" бойовиків на Донбасі стали спостерігачі від ОБСЄ

Загарбники ведуть вогонь з житлових кварталів. Представники Спеціальної моніторингової місії злякалися за свої життя
"Живим щитом" бойовиків на Донбасі стали спостерігачі від ОБСЄ
"Живим щитом" бойовиків на Донбасі стали спостерігачі від ОБСЄ

Бойовики на Донбасі продовжують провадити тактику "живого щита", передає Depo.Хмельницький з посиланням на Фейсбук прес-офіцера Західного гарнізону Андрія Агеєва.

Військовий повідомляє, що з окремих районів Донецької області по позиціях наших солдат ведеться вогонь з різних артилерійських систем з житлових кварталів міст Донецьк, Докучаєвськ, Горлівка.

"Живим щитом" бойовиків на Сході стали спостерігачі від ОБСЄ - фото 1

Факти ведення такого вогню підтверджує і Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. Її представник, зокрема, заявив про те, що прицільний вогонь вівся і по патрульній базі Місії.

"Під час брифінгу з представниками Місії, який відбувся 13 червня 2016 року, її представник  повідомив про фіксування спостерігачами 54 вихідних гарматних пострілів зі сторони житлових кварталів Горлівки," - константує прес-офіцер української сторони спільного Центру контролю та координації підполковник Віталій Іванов.

За словами Іванова, представник спеціальної моніторингової місії також зазначив, що постріли велися з відстані близько 800 метрів від місця розташування патрульної бази Місії, що становило загрозу життю спостерігачів.

"Живим щитом" бойовиків на Сході стали спостерігачі від ОБСЄ - фото 2

"Як наслідок, представник СММ ОБСЄ не виключив можливості тимчасового припинення діяльності їхньої передової патрульної бази", - повідомляє прес-офіцер.

Представник СММ ОБСЄ звернув увагу російської сторони Спеціального центру контролю і координації (СЦКК), що бойовики крім практики прикриття своїх протиправних дій мирним населенням перейшли додатково до використання "у вигляді живого щита" представників СММ ОБСЄ.

Українська сторона СЦКК, вважає що в обох випадках дії бойовиків не тільки аморальні, а й суперечать нормам міжнародного права, а тому підлягають осуду.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький