"Живим щитом" бойовиків на Донбасі стали спостерігачі від ОБСЄ

Загарбники ведуть вогонь з житлових кварталів. Представники Спеціальної моніторингової місії злякалися за свої життя
Depo.
14 червня 2016 17:38
ФОТО: depo.ua
"Живим щитом" бойовиків на Донбасі стали спостерігачі від ОБСЄ
"Живим щитом" бойовиків на Донбасі стали спостерігачі від ОБСЄ

Бойовики на Донбасі продовжують провадити тактику "живого щита", передає Depo.Хмельницький з посиланням на Фейсбук прес-офіцера Західного гарнізону Андрія Агеєва.

Військовий повідомляє, що з окремих районів Донецької області по позиціях наших солдат ведеться вогонь з різних артилерійських систем з житлових кварталів міст Донецьк, Докучаєвськ, Горлівка.

"Живим щитом" бойовиків на Сході стали спостерігачі від ОБСЄ - фото 1

Факти ведення такого вогню підтверджує і Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ. Її представник, зокрема, заявив про те, що прицільний вогонь вівся і по патрульній базі Місії.

"Під час брифінгу з представниками Місії, який відбувся 13 червня 2016 року, її представник  повідомив про фіксування спостерігачами 54 вихідних гарматних пострілів зі сторони житлових кварталів Горлівки," - константує прес-офіцер української сторони спільного Центру контролю та координації підполковник Віталій Іванов.

За словами Іванова, представник спеціальної моніторингової місії також зазначив, що постріли велися з відстані близько 800 метрів від місця розташування патрульної бази Місії, що становило загрозу життю спостерігачів.

"Живим щитом" бойовиків на Сході стали спостерігачі від ОБСЄ - фото 2

"Як наслідок, представник СММ ОБСЄ не виключив можливості тимчасового припинення діяльності їхньої передової патрульної бази", - повідомляє прес-офіцер.

Представник СММ ОБСЄ звернув увагу російської сторони Спеціального центру контролю і координації (СЦКК), що бойовики крім практики прикриття своїх протиправних дій мирним населенням перейшли додатково до використання "у вигляді живого щита" представників СММ ОБСЄ.

Українська сторона СЦКК, вважає що в обох випадках дії бойовиків не тільки аморальні, а й суперечать нормам міжнародного права, а тому підлягають осуду.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький