"П'ять секунд, п'ять днів", або Де та пружина, яка штовхає людей на боротьбу

Хмельницький став першим містом, де побачили нову книгу Євгена Положія "П'ять секунд, п'ять днів"
Depo.
16 вересня 2016 16:34
ФОТО: depo.ua
"П
"П'ять секунд, п'ять днів", або Де та пружина, яка штовхає людей на боротьбу

Він написав "Іловайськ" і тепер тут, на Хмельниччині сам вперше в руки взяв своє друге дітище - " П'ять секунд, п'ять днів".

"Я вперше в Хмельницькому, ніколи не був, але вже бачу, що місто гарне, гарні люди і теплі зустрічі. Хмельничанам пощастило вони найперші побачили цю книжку, я сам її тільки взяв у руки".

І, хоча, автор не в захваті від якості друкарського паперу та оформлення обкладинки, але, ті історії,  які там написані, торкнули за серце кожного. Новий роман Євгена Положія" про війну, про боротьбу, про справедливість".

"Ця книжка про ту пружину справедливості, жагу справедливості, яка штовхає людей на боротьбу за цю справедливість. Щось веде людину, хоча вона могла б уже і спокійно пожити, і покинути вже якусь боротьбу але – ні. Таких людей які боронять наші кордони на сході, які були на Майдані, так чи інакше щось штовхає, щоб боротися….за що? Це питання… ", - розповідае автор.

"Іловайськ" - це реальні подіі, розповіді про факти, після яких виникає більше питань, ніж відповідей.

П'ять секунд потрібно протриматися пораненому бійцю, щоб вижити.

"Рахуєш, до прикладу, один – сонце зійшло, два – хмарки на небі, три – дуже люблю свою дружину, і так далі… І правильно джгут наклав – значить виживеш", -  додає оповідач.

П'ять днів знадобиться іншому герою, щоб з групою бійців вийти з оточення та залишитися живим.  П'ять років - це термін, на який обирають депутатів. Він дістався антигерою, який трішки воював, був добровольцем, повернувся з війни додому й там почав "царювати", землю у фермерів "віджимати". За цей час колишній боєць-доброволець стає новим феодалом.

А вічність дісталась лікарю із батальйону "Херсон" Владу Ковальову, який йде на війну також добровольцем.

"Сестра його запитує: "Владику, куди ти йдеш, що буде, як ти не повернешся, хто дітей твоїх догляне?". Відповідь була проста: "А знаєш, Черепахо, (ім'я героїні) ти не переймайся. Прийдуть люди і потурбуються про все." "Ні, це ти не розумієш, брате, зараз кожен за себе. Як ти загинеш, твої діти, твоя дружина будуть жебракувати." Влад приймає рішення йти і йде. На жаль, він гине, але на все життя дав сестрі своїй урок, бо люди таки прийшли та про все потурбувались", розповідає автор.

Історія, яка стала основою для  написання "П'яти секунд" – історія з життя, одна з тієї сотні, що автор почув та записав тоді, коли готувався "Іоловайськ". Але автор вирішив її виокремити.

"Мені хотілося б, щоб ця книга була останнью про війну, але, ні, "Йоловайськ" не про війну, а про любов. І, як не банально, про любов до Батьківщини, про кохання чоловіків та жінок, про любов до батьків та дітей. А "П'ять секунд" – про справедливість, про жагу справедливості. Війна закінчується, так завжди. І ця закінчиться. Через десять років, через двадцять… Через рік… Я не знаю, коли.  А жага справедливості, кохання не закінчується ніколи. Людина приходить на світ від кохання. Наші батьки любили одне одного, ми любим наших дружин, наших дітей. Тому кохання вічне, а війна закінчиться, а значить, переможе кохання, ми переможем," - каже Євген Положій.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та