"Новоросія" клонувалася на Балканах

В Чорногорії офіційно оголосили про створення "Балканського казацького війська"
Depo.
4 жовтня 2016 20:33
ФОТО: depo.ua
"Новоросія" клонувалася на Балканах
"Новоросія" клонувалася на Балканах

У Чорногорії заявили про створення "Балканського казацького війська", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Радіо Свобода".

Очолює його Віктор Заплатін, який воював у 1990-і в Боснії, а нині іменує себе "представником Союзу добровольців Донбасу на Балканах".

Представники нового формування відмовляються повідомляти інформацію про свою чисельність і конкретні завдання.

У чому конкретно полягатиме їхня діяльність, поки не зрозуміло. Але судячи з антинатовського мітингу, що відбувся одночасно з презентацією формування, "воїни Христа", як вони самі себе називають, зосередяться на протидії західному впливу.

Залишається, правда, незрозумілим зв’язок "балканських казаків" з офіційними казацькими організаціями в Росії і російськими органами влади.

Балканські країни ніколи не входили в ареал історичного розселення "казаків". Після революції 1917 року і громадянської війни в Росії в Королівство Сербів, Хорватів і Словенців (із 1929 року – Югославія) втекло приблизно п’яти тисяч казаків, більшість – вихідці з Кубані. У 1920-і роки багато з них переїхали в заможніші країни Європи, перш за все до Франції та Бельгії.

"Новоросія" клонувалася на Балканах - фото 1

Скільки зараз у регіоні "воїнів Христа", встановити складно. Самі про себе "балканські казаки" такої інформації не повідомляють ні офіційно, ні у приватних розмовах. Сайти їхніх організацій скупі на подробиці щодо повсякденної діяльності, але зате дуже ідеологізовані: їхні повідомлення завжди містять акценти на православ’я і "спільну історію" Росії та балканських країн.

А ще  самі ж "балканські казаки" стверджують, що до них хотіли б приєднатися багато людей. Але членом "казацької" організації може стати тільки той, хто пройде необхідну перевірку, отримає благословення священика і принесе клятву.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт