ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Енергоатом" просить Порошенка допомогти розірвати угоду з Росією щодо добудови ХАЕС

Національна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" звернулася до Президента України за сприянням у розірванні угоди з РФ про добудову третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС
Depo.
12 червня 2015 14:06
ФОТО: depo.ua
"Енергоатом" просить Порошенка допомогти розірвати угоду з Росією щодо добудови ХАЕС
"Енергоатом" просить Порошенка допомогти розірвати угоду з Росією щодо добудови ХАЕС

Національна атомна енергогенеруюча компания "Енергоатом", оператор усіх діючих українських АЕС, відчуває проблеми з денонсацією угоди з Росією щодо завершення будівництва двох блоків на ХАЕС, повідомляє Хмельницький.depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Ми вже рік не можемо її денонсувати", - зазначає президент компанії Юрій Недашковський. За його словами, труднощі  пов'язані з тим, що законопроект урядовий. Відтак в державних інстанціях пишуть технічні зауваження, не маючи на те повноважень.

Водночас він наголосив, що представники чеської компанії Skoda готов взяти участь у добудові двох блоків Хмельницької АЕС, але лише після денонсації угоди з Росією. "Енергоатом" розраховував до червня отримати дозвіл уряду на добудову цих енергоблоків спільно з чехами.

Довідка: Вартість добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС оцінюється в 3,7 млрд євро, включаючи перше завантаження палива на 296 млн євро. На сьогодні готовність енергоблоку №3 становить 75%, а блоку №4 - 25%.
До того ж, компанія найбільшого польського бізнесмена Яна Кульчика, Kulczyk Investments, зацікавлена інвестувати 1,48 млрд євро на добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС, покривши 40% вартості проекту, в обмін на продаж частини електроенергії на польському ринку.

Більше новин про життя Хмельниччини читайте на Хмельницький.depo.ua