"Експонатом місяця" в Хмельницькому музеї стала козацька зброя

До Дня захисника України та Українського козацтва в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї представили козацький кремневий пістоль
Depo.
4 жовтня 2016 20:04
ФОТО: depo.ua
"Експонатом місяця" в Хмельницькому музеї стала козацька зброя
"Експонатом місяця" в Хмельницькому музеї стала козацька зброя

В рамках проекту "Експонат місяця" в Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї представили елемент козацької звитяги - кремневий пістоль, передає Depo.Хмельницький з посиланням на Музейний простір.

Пістоль — вид ручної вогнепальної зброї для стрільби однією рукою. Пістолет походить від рушниці і є полегшеним її варіантом, що характеризується коротшим стволом і ложем, яке мало завершення у вигляді нахиленого до низу руків'я. Для зручності утримування та витягання з кобури руків'я закінчувалось утовщенням "яблуком". Сам пістолет умовно ділиться на руків'я, казенну частину та ствол. Головною складовою казенної частини є замок, в даному  випадку з ударно-кремневого типу.

Ствол пістолета має  округлу поверхню та кріпиться до дерев'яного ложа за допомогою металевих пластин – обіймиць.

Товщина ствола – 20 мм (казенна частина) та 15 мм (ствольний отвір). Довжина ствола 290 мм. Вага - 1 кг.

Окрім бойового призначення, пістолети мали характер військово-парадної зброї, задля чого багато прикрашались гравіруванням та інкрустацією золотом і сріблом, часто побутував вислів "ясна зброя". Тільки перед походами запорожці змочували рушниці та пістолети розсолом, щоб вони приржавіли й не "грало враже око на ясній зброї".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт